EST
Matemaatika - Gümnaasium
Matemaatika lisamaterjal 10. klassile (lai matemaatika)

Matemaatika lisamaterjal 10. klassile (lai matemaatika)

Anu Oks, Heldena Taperson

Matemaatika lisamaterjal 10. klassile (lai matemaatika)

Anu Oks, Heldena Taperson

TOOTEKOOD: 02-009-10-0101
AASTA: 2015, 2019, 2022
LEHEKÜLGI: 96 lk
FORMAAT: A4, pehme köide
ISBN: 9789985217900

Käesolev lisamaterjal on esimene osa matemaatika tööraamatute sarjast gümnaasiumiõpilastele. Siin on koos nii raudvara, näidisülesanded kui ka harjutamiseks lünk- ja kordamisülesanded. Seega on hoolsa õpilase täidetud tööraamat teatavas mõttes käsiraamat, mis jääb edaspidiseks kasutamiseks ka siis, kui õpikud on raamatukokku tagastatud. 

Õppevahend on koostatud silmas pidades eeskätt ainekava laia matemaatika haru, kuid sobib kasutada ka kitsa matemaatika haru järgi õppivatele õpilastele. Tööraamatute koostamisel on jälgitud pigem matemaatika ainekava kui mõnda konkreetset õpikut.

Tööraamat sisaldab teoreetilist materjali: tähtsamaid definitsioone, valemeid, eeskirju, seoseid; harjutusi ja ülesandeid nii uue materjali omandamiseks kui ka õpitu kinnistamiseks ja kordamiseks; tööjuhendeid, graafikuid, skeeme. Teema alguses on põhimõisted ja valemid, milleta ei saa ainet omandada. Edasi järgnevad näidisülesanded lünktekstina. Kuna väga paljusid matemaatikaülesandeid saab lahendada erinevate meetodite abil, siis ei maksa kellelgi ennast segada lasta tööraamatus pakutud lahenduskäigust. Tüüpüleannete valikul on lähtutud põhimõttest, et need sobiksid kasutusel olevate matemaatikaõpikutega. Iga teema lõpus on ka komplekt harjutusi koos vastustega. Neid oleks mõistlik lahendada ülesannete vihikusse enne kontrolltööd. Samuti leiab sealt eelmiste aastate riigieksamite (RE) samateemalisi ülesandeid või nendega samalaadseid ülesandeid. Tööraamat sisaldab ka programmiväliseid teemasid, mida võib kasutada klassivälises töös. 

Tööraamat on omal kohal uue materjali õppimisel õpetaja juhendamisel; uue materjali iseseisval õppimisel; õpitud teadmiste süvendamisel ja kinnistamisel; tagasiside saamisel materjali omandamise kohta; rühmatöös; kordamisel (peatüki, kogu aasta materjali kordamisel, eksamiks kordamisel). Kindlasti leiab iga õpetaja tööraamatu rakendamiseks veelgi võimalusi. 

Lahendused on tööraamatut kogu klassiga kasutavale õpetajale veebis tasuta. Leiad need avalehelt Abiks õpetajale nupu alt nimega Lisamaterjal ja paroolidega töökavad.


Tööraamatute retsensendid on Tallinna Pedagoogikaülikooli matemaatika didaktika õppetooli juhataja Tiiu Kaljas, Tallinna Pedagoogika-ülikooli dotsent, füüsika-matemaatika teaduste kandidaat Aleksander Monakov ja Tallinna Prantsuse Lütseumi matemaatika vanemõpetaja Anne Küüsmaa.

Avita üldkontaktid

TALLINN

AS BIT aadress Tallinnas:
Pikk 68, 10133 Tallinn

üldtelefon: 6 275 401
müük koolidele: 6 275 402; 6 275 405
e-post:
Õpetajatele on esindus avatud tööpäeviti 9:00 - 17:00.

TARTU

AS BIT aadress Tartus:
Vallikraavi 9, 51003 Tartu

telefon: 7 427 156
e-post:

JÕHVI

AS BIT aadress Jõhvis:
Rakvere 30, 41532 Jõhvi

telefon: 33 70 108
e-post:

Avita esindustes jaemüüki ei toimu.
Eraisikutel palume ostud teha Avita e-poes.

Kõik õigused Avita väljaannetele on seadusega kaitstud. Ilma kirjaliku loata ei tohi ühtki väljaannet ega selle osa reprodutseerida.

Liitu infolehega
AVITA INFOLEHE saamiseks kirjuta siia kasti oma e-posti aadress ja vajuta nuppu "Liitun".