Koostatud lisamaterjal 10., 11. (I ja II osa) ning 12. klassile on mõeldud kasutamiseks eeskätt laia matemaatika haru õpilastele, kuid sobib ka kitsa matemaatika haru järgi õppivatele õpilastele. Tööraamatute koostamisel on jälgitud seda, et koos oleksid nii raudvara, näidisülesanded kui ka lünk- ja kordamisülesanded. Kui õpikud on raamatukokku tagastatud, saab tööraamatuid kasutada ka edaspidi.
Tööraamatud sisaldavad teoreetilist materjali: tähtsamaid definitsioone, valemeid, eeskirju, seoseid; harjutusi ja ülesandeid nii uue materjali omandamiseks kui ka õpitu kinnis-tamiseks ja kordamiseks; tööjuhendeid; graafikuid, skeeme. Teema alguses on vajalikud põhimõisted ja valemid, edasi järgnevad peamised tüüpülesanded. Iga teema lõpus on ka komplekt harjutusülesandeid, mida oleks mõistlik lahendada enne kontrolltööd. Tüüpülesannete valikul on lähtutud põhimõttest, et need sobiksid lisamaterjaliks kõigile praegu kasutusel olevatele matemaatikaõpikutele.
Tööraamatuid saab kasutada uue materjali õppimisel õpetaja juhendamisel; uue materjali iseseisval õppimisel; õpitud teadmiste süvendamisel ja kinnistamisel; tagasiside saamiseks materjali omandamise kohta; rühmatööks; kordamisel (peatüki kordamisel, kevadel kogu aastamaterjali kordamisel, 12. kl lõpus riigieksamiks kordamisel jne). Kindlasti leiab iga õpetaja tööraamatute kasutamiseks veelgi rakendusvõimalusi.
Lahendused on tööraamatut kogu klassiga kasutavale õpetajale veebis tasuta. Leiad need avalehelt Abiks õpetajale nupu alt nimega Lisamaterjal ja paroolidega töökavad.
Tööraamatute retsensendid on Tallinna Pedagoogikaülikooli matemaatika didaktika õppetooli juhataja Tiiu Kaljas, Tallinna Pedagoogika-ülikooli dotsent, füüsika-matemaatika teaduste kandidaat Aleksander Monakov ja Tallinna Prantsuse Lütseumi matemaatika vanemõpetaja Anne Küüsmaa.