EST
Füüsika - Huvilistele
Sissejuhatus kvantmehaanikasse

Sissejuhatus kvantmehaanikasse

Rein-Karl Loide

Sissejuhatus kvantmehaanikasse

Sissejuhatus kvantmehaanikasse

Rein-Karl Loide

TOOTEKOOD: 04-008-40-0101
AASTA: 2007
LEHEKÜLGI: 104 lk
FORMAAT: 24x29, pehme köide
ISBN: 9789985212820

Sissejuhatus kvantmehaanikasse annab ülevaate kvantteooria tekkimisest ning selle põhimõistetest.
Trükis on mõeldud neile, kes soovivad tutvuda nüüdisaegse füüsika ühe põhialuse – kvantmehaanikaga. Eelkõige on see mõeldud Tallinna Tehnikaülikooli tehnilise füüsika eriala bakalaureuseõppe alusõppeks, kuid sobib kasutamiseks ka teiste erialade magistriõppes. Sissejuhatus kvantmehaanikasse sobib sissejuhatavaks algkursuseks ja nõuab eelnevalt ainult matemaatika baaskursuse ning füüsika üldkursuse läbimist. Trükist võib vaadata ka kui kvantmehaanika elementaarkursust. Autori arvates on kursus vajalik kõigile neile, kel on vaja elementaarseid teadmisi kvantteooriast. Kuna tänapäeva füüsikaline maailmapilt ei piirdu ainult lihtsamate klassikalise füüsika tõdede tundmisega, on see raamat ka üheks normaalse insenerihariduse komponendiks.
Õppematerjali esimene osa algab sissejuhatusega kvantteooriasse. Selles vaadatakse füüsikanähtusi, mis viisid kvantteooria tekkimisele ja klassikalise füüsika maailmapildi muutmisele. Teine osa annab elementaarse ülevaate kvantmehaanikast ja selle rakendustest lihtsamate süsteemide kirjeldamisel.
Otseseid arvutusi käsitletakse minimaalselt, põhirõhk on tulemustel ja nende analüüsil. Esitatu on liigendatud kaheks: iga punkti esimeses osas on toodud põhimaterjal, mis on vaadeldava küsimuse omandamiseks hädavajalik, teises osas on kommentaaridena toodud täiendavat materjali, samuti ka pikemad tuletuskäigud.

 

Avita üldkontaktid

TALLINN

AS BIT aadress Tallinnas:
Pikk 68, 10133 Tallinn

üldtelefon: 6 275 401
müük koolidele: 6 275 402; 6 275 405
e-post:
Õpetajatele on esindus avatud tööpäeviti 9:00 - 17:00.

TARTU

AS BIT aadress Tartus:
Vallikraavi 9, 51003 Tartu

telefon: 7 427 156
e-post:

JÕHVI

AS BIT aadress Jõhvis:
Rakvere 30, 41532 Jõhvi

telefon: 33 70 108
e-post:

Avita esindustes jaemüüki ei toimu.
Eraisikutel palume ostud teha Avita e-poes.

Kõik õigused Avita väljaannetele on seadusega kaitstud. Ilma kirjaliku loata ei tohi ühtki väljaannet ega selle osa reprodutseerida.

Liitu infolehega
AVITA INFOLEHE saamiseks kirjuta siia kasti oma e-posti aadress ja vajuta nuppu "Liitun".