Sissejuhatus kvantmehaanikasse annab ülevaate kvantteooria tekkimisest ning selle põhimõistetest.
Trükis on mõeldud neile, kes soovivad tutvuda nüüdisaegse füüsika ühe põhialuse – kvantmehaanikaga. Eelkõige on see mõeldud Tallinna Tehnikaülikooli tehnilise füüsika eriala bakalaureuseõppe alusõppeks, kuid sobib kasutamiseks ka teiste erialade magistriõppes. Sissejuhatus kvantmehaanikasse sobib sissejuhatavaks algkursuseks ja nõuab eelnevalt ainult matemaatika baaskursuse ning füüsika üldkursuse läbimist. Trükist võib vaadata ka kui kvantmehaanika elementaarkursust. Autori arvates on kursus vajalik kõigile neile, kel on vaja elementaarseid teadmisi kvantteooriast. Kuna tänapäeva füüsikaline maailmapilt ei piirdu ainult lihtsamate klassikalise füüsika tõdede tundmisega, on see raamat ka üheks normaalse insenerihariduse komponendiks.
Õppematerjali esimene osa algab sissejuhatusega kvantteooriasse. Selles vaadatakse füüsikanähtusi, mis viisid kvantteooria tekkimisele ja klassikalise füüsika maailmapildi muutmisele. Teine osa annab elementaarse ülevaate kvantmehaanikast ja selle rakendustest lihtsamate süsteemide kirjeldamisel.
Otseseid arvutusi käsitletakse minimaalselt, põhirõhk on tulemustel ja nende analüüsil. Esitatu on liigendatud kaheks: iga punkti esimeses osas on toodud põhimaterjal, mis on vaadeldava küsimuse omandamiseks hädavajalik, teises osas on kommentaaridena toodud täiendavat materjali, samuti ka pikemad tuletuskäigud.