EST
Bioloogia - III kooliaste
Bioloogia õpik 7. klassile

Bioloogia õpik 7. klassile

Külli Relve, Anne Kirk, Arvo Tuvikene, Piret Pappel, Elari Hain, Eve Mägi, Aime Randveer, Ülle Kollist

Bioloogia õpik 7. klassile

Külli Relve, Anne Kirk, Arvo Tuvikene, Piret Pappel, Elari Hain, Eve Mägi, Aime Randveer, Ülle Kollist

TOOTEKOOD: 01-005-07-0301
AASTA: 2011, 2015, 2017
LEHEKÜLGI: 136 lk
FORMAAT: A4, pehme köide
ISBN: 9789985216859

7. klassi bioloogiaõpik on koostatud vastavalt uuele 2011. a õppekavale nii materjali valiku kui ka käsitluse poolest.

 Iga selgroogsete klassi iseloomustamisel kirjeldatakse nende välistunnuseid ning kohastumist elukeskkonnaga, samuti nende osa looduses ja tähtsust inimesele. Erinevalt varasematest õpikutest, kus käsitleti iga selgroogsete klassi juures ka nende elundkondi, tutvustatakse uues õpikus organismide iseloomulikke protsesse eraldi peatükkides.
Õpiku tekstid on kirjutanud oma ala asjatundjad nii, et õpilastel on kerge näha seoseid looduses ja mõista loodusnähtusi. Õpik aitab kujundada loodusteadustel põhinevat maailmapilti, samuti tutvustab bioloogiateadmisi vajavaid elukutseid.
Materjal on esitatud lapsesõbralikult ja huviäratavalt. Iga peatükk algab suunavate küsimustega. Aine lihtsamaks omandamiseks on lisatud rohkesti skeeme ja fotosid ning viiteid teemaga seostuvatele veebilehekülgedele. Osa olulist infot on paigutatud illustratsioonidele. Põhitekstist on eristatud huvitavaid fakte sisaldavad lisatekstid. Õpitu kinnistamiseks on kordamisküsimuste ning ülesannete blokk. Ülesanded õpetavad võrdlema, andmeid analüüsima, järeldusi tegema, prognoosima jms. Õpik aitab õpilasel omandada bioloogia mitmesuguseid teadmisi uurimusliku õppe abil. Selleks on õpikus mitmesuguseid tööjuhendeid ja praktilisi töid ning teadusliku meetodi rakendamist nõudvaid ülesandeid.

Digiõpikuga saad tutvuda Opiqus.

Õpikut täiendab Külli Relve, Ana Valdmanni, Merike Kilgi töövihik, mis sisaldab eri raskusastmega eri tüüpi ülesandeid ja tööjuhendeid.

Veebikontrolltööd on Opiqu keskkonnas. 

7., 8. ja 9. klassi bioloogia digiõpikutes on  iga teema lõpus peatükk kordamisülesannetega. Õpetaja ülesandekogus on ülesandeid kontrolltöö koostamiseks viies variandis. Ülesanded on ühekaupa, et õpetaja saaks töö ise kokku panna. A- ja B-variandi sama numbriga ülesanded on võrdse raskusastmega, samuti on omavahel võrreldavad C- ja D-variandi ülesanded. Variant E on lihtsustatud.

 

Avita üldkontaktid

TALLINN

AS BIT aadress Tallinnas:
Pikk 68, 10133 Tallinn

üldtelefon: 6 275 401
müük koolidele: 6 275 402; 6 275 405
e-post:
Õpetajatele on esindus avatud tööpäeviti 9:00 - 17:00.

TARTU

AS BIT aadress Tartus:
Vallikraavi 9, 51003 Tartu

telefon: 7 427 156
e-post:

Õpetajatele ja üliõpilastele on esindus avatud esmaspäeviti 14:00 - 17:00.

JÕHVI

AS BIT aadress Jõhvis:
Rakvere 30, 41532 Jõhvi

telefon: 33 70 108
e-post:

Avita esindustes jaemüüki ei toimu.
Eraisikutel palume ostud teha Avita e-poes.

Kõik õigused Avita väljaannetele on seadusega kaitstud. Ilma kirjaliku loata ei tohi ühtki väljaannet ega selle osa reprodutseerida.

Liitu infolehega
AVITA INFOLEHE saamiseks kirjuta siia kasti oma e-posti aadress ja vajuta nuppu "Liitun".