EST
Ajalugu - II kooliaste

Ajaloo õpik 6. klassile. Vanaaeg, I osa

Mait Kõiv, Milvi Martina Piir

Ajaloo õpik 6. klassile. Vanaaeg, I osa

Mait Kõiv, Milvi Martina Piir

AASTA: 2010
LEHEKÜLGI: 128 lk
FORMAAT: 21x25
ISBN: 978-9985-2-1571-5

Õpik käsitleb nii õppekavas kohustuslikuna kui ka valikulisena esitatud teemasid, hõlmates seega nagu varem nii muistsete Idamaade tsivilisatsioone kui ka Vana-Kreekat ja -Roomat. Varasemast erinevalt on vähendatud suuremate teemade raames leiduvaid alateemasid, et õpetajale ja õpilasele jääks enam aega autorite meelest kõige olulisematesse ja antud tsivilisatsioone kõige paremini iseloomustavatesse valdkondadesse süvenemiseks. Eakohasel moel on püütud avada ka ühe ja sama sündmuse või nähtuse erinevaid vaatenurki. Mõningal määral on vähendatud poliitilise ajaloo osa, seejuures on siiski jälgitud elementaarse faktoloogilise raamistiku edastamise nõuet.

Õpiku tekst on varasemast enam liigendatud. Lisaks põhitekstile, mis esitab ülevaatlikult kõige tähtsama andmestiku, sisaldab iga õppetükk ka põhiteemat ilmestavaid ja illustreerivaid, samuti iseseisvalt kaasa mõtlema ärgitavaid alalõike, mis on esile toodud värvilisel taustal. Pildiallkirjad on varasemast pikemad ja informatiivsemad, kujutades endast iseseisvaid lühemaid teemakäsitlusi. Lisaks on esitatud vanuseastmele mõistetavaid ja huvipakkuvaid alliktekste. Loomulikult ei puudu iga õppetüki lõpust kordamisküsimused ja mõtlema ärgitavad ülesanded. Iga pikema teema lõpetab kordav õppetükk koos üldistusele ja võrdlusele suunavate küsimuste ning tööülesannetega.

Õpiku juurde kuulub suureformaadiline töövihik kahes osas, mis lisaks tööülesannetele sisaldab ka õpiku põhivara täiendavaid teemaarendusi peamiselt olmet ja igapäevaelu puudutavates valdkondades, et võimaldada käsitletavasse ajastusse paremini sisse elada. Tööülesanded ärgitavad õpilase loomingulisust, pakkudes mänge, meisterdamist, ristsõnu, nuputamisülesandeid, arutlusteemasid jm.

Õpikut on retsenseerinud Aivar Kriiska, Jaan Lahe ja Heli Aiaots.

Avita üldkontaktid

TALLINN

AS BIT aadress Tallinnas:
Pikk 68; 10133 Tallinn
üldtelefon: 6 275 401;
müük koolidele: 6 275 402; 6 275 405
e-post:
Õpetajatele on esindus avatud tööpäeviti 9.00 - 17.00.

TARTU

AS BIT aadress Tartus:
Vallikraavi 9; 51003 Tartu
telefon: 7 427 156
e-post:
Õpetajatele ja üliõpilastele on esindus avatud esmaspäeviti 14.00 - 17.00

JÕHVI

AS BIT aadress Jõhvis:
Rakvere 30; 41532 Jõhvi
telefon: 33 70 108
e-post:
Avita esindustes jaemüüki ei toimu.
Eraisikutel palume ostud teha Avita e-poes.
Liitu infolehega
AVITA INFOLEHE saamiseks kirjuta siia kasti oma e-posti aadress ja vajuta nuppu "Liitun".