EST
Muusika - Gümnaasium
Muusikaõpetuse õpik gümnaasiumile, I

Muusikaõpetuse õpik gümnaasiumile, I

Anu Sepp, Toomas Siitan

Muusikaõpetuse õpik gümnaasiumile, I

Anu Sepp, Toomas Siitan

TOOTEKOOD: 01-013-10-0101
AASTA: 2009, 2015, 2016
LEHEKÜLGI: 224 lk
FORMAAT: 21x25, tugevdatud pehme köide
ISBN: 9789985213797

„Muusikaõpik gümnaasiumile” I on esimene raamat kavandatud kolmeosalisest sarjast, mis annab
ülevaate muusikaloo erinevatest perioodidest Euroopas ja Eestis.

Õpiku alusmaterjaliks on Toomas Siitani „Õhtumaade muusikalugu” I. Võrreldes nimetatud raamatuga annab aga käesolev õpik sama perioodi (keskaeg, renessanss, barokk, klassitsism) muusikalugu edasi palju napimas mahus. Välja on toodud eri ajastute muusika tähtsamad stiilijooned, žanrid ja vormid, muutused võrreldes eelnenuga ning üldkultuuriline ja ajalooline kontekst, mis aitab neid nähtusi mõista. Peatähelepanu on pööratud heliloojate loomingule ja muusikanäidetele, mis on mõeldud nii kuulamiseks kui ka laulmiseks. Oluline osa on õpikus ka noodinäidetel ja ajastukeskesksel laulurepertuaaril (vt ka laululisa õpiku lõpus), milles on erineva raskusastmega lugusid. Arusaadavatel põhjustel on enamik neis võõrkeelsete tekstidega, seetõttu oleme lisanud eestikeelsed tõlked, mis aitavad mõista loo sisu. Eakohast eestikeelset laulurepertuaari pakub aga õpiku juurde kuuluva tööraamatu laululisa.

Õpiku sõnaline osa on liigendatud põhitekstiks, mis on mõeldud omandamiseks, ning kursiivkirjas lisatekstideks – lisalugemine, muusikanäidete kommentaarid, heliloojate eluloolised andmed. Lisamaterjal pole mingil juhul mõeldud päheõppimiseks: kuulamiskommentaarid oleks soovitatav läbi lugeda enne muusikanäidete kuulamist, kuna neis on osutatud asjaoludele, mida võiks kuulamisel jälgida, või selgitatud teose saamislugu; lisalugemistekstid nii peatüki keskel kui ka lõpus laiendavad käsitletava ajastu üldpilti; heliloojate elulood on esitatud tutvumiseks ning
need aitavad mõista looja isiksuse ja tema loomingulise käekirja kujunemise tagamaid.

Loodame, et meie raamat tekitab huvi muusika vastu, tõstatab küsimusi ja pakub ka vastuseid. Oleme püüdnud tutvustada seda erakordselt rikast ajajärku muusikaajaloos nii, et kujuneks pilt muusikakultuuri sisemistest seostest: iga uus nähtus, mis on varem toimunu tagajärg, saab omakorda allikaks uutele sündidele.

Õppekomplekti kuuluvad tööraamatulaadne töövihik (GTR) ja CD-d.

Avita üldkontaktid

TALLINN

AS BIT aadress Tallinnas:
Pikk 68, 10133 Tallinn
üldtelefon: 6 275 401
müük koolidele: 6 275 402; 6 275 405
e-post:
Õpetajatele on esindus avatud tööpäeviti 9.00 - 17.00.

TARTU

AS BIT aadress Tartus:
Vallikraavi 9, 51003 Tartu
telefon: 7 427 156
e-post:
Õpetajatele ja üliõpilastele on esindus avatud esmaspäeviti 14.00 - 17.00, suveperioodil 1. juulist kuni 29. augustini suletud.

JÕHVI

AS BIT aadress Jõhvis:
Rakvere 30, 41532 Jõhvi
telefon: 33 70 108
e-post:
Avita esindustes jaemüüki ei toimu.
Eraisikutel palume ostud teha Avita e-poes.
Liitu infolehega
AVITA INFOLEHE saamiseks kirjuta siia kasti oma e-posti aadress ja vajuta nuppu "Liitun".