EST
Muusika - Huvilistele
Ooperiraamat noortele

Ooperiraamat noortele

Arnold Werner-Jensen

Ooperiraamat noortele

Ooperiraamat noortele

Arnold Werner-Jensen

TOOTEKOOD: 04-013-00-0701
AASTA: 2006
LEHEKÜLGI: 360 lk
FORMAAT: 17 x 24, pehme köide
EAN: 9985211901

RAAMAT ON LÄBI MÜÜDUD!


Ooperiteatri võlumaailm köidab täiskasvanute kõrval ka noori ja lapsi. On väga tore, kui juba esimest korda ooperietendust vaatama minnes muusikateatri ja ooperi enda kohta midagi juba lähemalt tead. Käesoleva raamatu sissejuhatuses seletatakse ära ooperimuusika tähtsamad mõisted: avamäng, aaria, duett. Siit saab vastuse küsimustele, mida tähendavad sõnad Singspiel, libreto ja orkestriauk. Heidetakse pilk kulisside taha ning kirjeldatakse ooperiteatris töötavate inimeste igapäevaseid ülesandeid. Järgneb ülevaade ooperińanri ajaloost ning seejärel tutvustatakse lähemalt neljakümmet ühte maailma ooperiliteratuuri tuntumat ja sagedamini esitatavat ooperit Christoph Willibald Gluckist Carl Orffini. Teksti täiendavad vahvad illustratsioonid ja arvukad noodinäited.
Raamatu pealkirjas sisalduvat sõna „noortele” ei maksaks mingil juhul käsitleda vanuselise piiranguna: pigem on autor silmas pidanud asjaolu, et noorus on aeg, mil paljut kogetakse esimest korda. „Ooperiraamat noortele” on tänuväärne lisamaterjal neile, kes tunnevad huvi muusikateatri vastu, kuid oma ladusa jutustava stiili, informatiivse ent samas liigse faktoloogiata esitusega sobib raamat hästi ka selle huvi äratamiseks.

Autor Arnold Werner-Jensen on sündinud Innsbruckis, õppinud Maini-äärses Frankfurdis koolimuusikat ja germanistikat ning saanud ka dirigendihariduse. Muusikateaduse doktor Werner-Jensen on olnud gümnaasiumiõpetaja ja muusikakriitik ning töötanud muusika- ja muusikadidaktika professorina Heidelbergis ja Weingartenis. Ta on tegutsenud ka pianisti ja klavessiinimängijana, andnud kontserte ja teinud raadiosalvestisi. Arnold Werner-Jensenilt on ilmunud arvukalt muusikapedagoogilisi ja muusikateaduslikke kirjutisi.

Illustraator Reinhard Heinrich on sündinud Saale jõe äärses Halle linnas ning õppinud kostüümikunstnikuks Ida-Berliini Komische Operis ja Staatsoperis. Pikki aastaid tegutses ta vabakutselise kostüümi- ja dekoratsioonikunstnikuna, tehes tihedat koostööd Bayreuthi ooperifestivali ja Baieri Staatsoperiga Münchenis ning ooperiteatritega Kölnis, Maini äärses Frankfurdis, Hamburgis, Stuttgardis, Zürichis, Genfis, Viinis, Milanos, Kopenhaagenis, Amsterdamis, Londonis, Moskvas, Torontos, Montrealis, Sydneys ja Salzburgi festivalil.

Tõlkinud Kaja Irjas. 

Avita üldkontaktid

TALLINN

AS BIT aadress Tallinnas:
Pikk 68, 10133 Tallinn

üldtelefon: 6 275 401
müük koolidele: 6 275 402; 6 275 405
e-post:
Õpetajatele on esindus avatud tööpäeviti 9:00 - 17:00.

TARTU

AS BIT aadress Tartus:
Vallikraavi 9, 51003 Tartu

telefon: 7 427 156
e-post:

Õpetajatele ja üliõpilastele on esindus avatud esmaspäeviti 14:00 - 17:00.

JÕHVI

AS BIT aadress Jõhvis:
Rakvere 30, 41532 Jõhvi

telefon: 33 70 108
e-post:

Avita esindustes jaemüüki ei toimu.
Eraisikutel palume ostud teha Avita e-poes.

Liitu infolehega
AVITA INFOLEHE saamiseks kirjuta siia kasti oma e-posti aadress ja vajuta nuppu "Liitun".