EST
Varia
Usundilood

Usundilood

Koostanud Lauri Leesi

Usundilood

Usundilood

Koostanud Lauri Leesi

TOOTEKOOD: 04-016-30-0101
AASTA: 2006
LEHEKÜLGI: 200 lk
FORMAAT: 21 x 25, tugevdatud pehme köide
EAN: 9985211669

TOODE ON LÄBI MÜÜDUD!

Teadust, mis uurib usundilugu, nimetatakse teoloogiaks. Põhikooli lõpuklassidele ja gümnaasiumile mõeldud usundiloo raamat ei ole siiski teoloogiaõpik. Selles käsitletakse müüte, mis on mõjutanud eurooplaste kultuuri, inspireerinud kunstikke, kirjanikke, heliloojaid. Raamatu eesmärk on laiendada noore õppuri silmaringi, abistada tal mõista kunstiteose süžeed ja sõnumit.
Eesti koolide humanitaarainete programm ei võimalda peensusteni läbi võtta kogu maailma kultuuri mõjustanud usundilugusid. Teoloogiat kui teadust käsitletakse ülikoolis. Küll aga peaks iga Eesti gümnasist juba enne Peterburi Ermitaaži minekut teadma, keda kujutatakse Rembrandti kuulsal maalil “Kadunud poja tagasitulek”. Enne Pariisi Louvre’i muuseumi minekut oleks hea teada, kuhu lähevad kolm noort meest J. L. Davidi maalil “Horatiuste vanne”, miks on maali paremal serval naised nii nukrad, milline on loo algus ja lõpp. Teisiti võib maailmamuuseumis end eksinuna tunda.
Euroopa ühiskultuur on üles ehitatud antiikkultuuri vundamendile. Seetõttu peabki iga haritud eurooplane tundma vanakreeka, vanarooma mütoloogiat. Samas on Euroopa ühiskultuur läbinisti kristlik kultuur, mistõttu on mõeldamatu, et noor eurooplane ei tunneks kristlikku usundilugu. Et aga kristlus kasvas välja judaismist, tuleb tunda ka Vana Testamendi tuntumaid lugusid. Muidugi peavad eestlased tundma ja austama ka muistsete eestlaste usundit.

Lauri Leesi
raamatu koostaja

Avita üldkontaktid

TALLINN

AS BIT aadress Tallinnas:
Pikk 68, 10133 Tallinn

üldtelefon: 6 275 401
müük koolidele: 6 275 402; 6 275 405
e-post:
Õpetajatele on esindus avatud tööpäeviti 9:00 - 17:00.

TARTU

AS BIT aadress Tartus:
Vallikraavi 9, 51003 Tartu

telefon: 7 427 156
e-post:

JÕHVI

AS BIT aadress Jõhvis:
Rakvere 30, 41532 Jõhvi

telefon: 33 70 108
e-post:

Avita esindustes jaemüüki ei toimu.
Eraisikutel palume ostud teha Avita e-poes.

Kõik õigused Avita väljaannetele on seadusega kaitstud. Ilma kirjaliku loata ei tohi ühtki väljaannet ega selle osa reprodutseerida.

Liitu infolehega
AVITA INFOLEHE saamiseks kirjuta siia kasti oma e-posti aadress ja vajuta nuppu "Liitun".