EST
3. klass - Eesti keel
Eesti keele õpik 3. klassile, I osa

Eesti keele õpik 3. klassile, I osa

Anne Kloren, Leelo Tungal

Eesti keele õpik 3. klassile, I osa

Anne Kloren, Leelo Tungal

TOOTEKOOD: 01-001-03-0301
AASTA: 2008
LEHEKÜLGI: 144 lk
FORMAAT: 21 x 28, tugevdatud pehme köide
ISBN: 9789985213810

Õpik jätkab juba I ja II klassi õpikutest tuttava metoodilise ülesehitusega. Õpiku juhatab sisse ülesehitust tutvustav paarislehekülg. Lugemistekstid ja nende juurde kuuluvad ülesanded on jagatud teemade kaupa, millest igaühe käsitlemiseks on kavandatud kaks nädalat.

Teemade valiku aluseks on tunnustatud eesti lastekirjanike looming, riiklikku õppekava läbivad teemad, tähtpäevade kalender ja looduskalender. Lapse lugemishuvi virgutamiseks on lugemispalade juures nende raamatute kaanepildid, millest katkendid pärinevad. Iga teema algab keeleõpetuse ja keelereegleid kinnistavate harjutustega. Järgnevad lugemispalad. Lugemispalas esinevad sõnad ja väljendid, mille tähendusele võiks tähelepanu pöörata, on toodud pala lõpus eraldi välja. Keerulisematele nendest on õpiku sõnastikus antud ka seletus. Lugemistekstide juures on teksti mõistmist hõlbustavad ja tekstist lähtuvad loovülesanded.Õpilast rõõmustab kindlasti see, et ülesandeid annavad ja küsimusi esitavad juba tuttavad Aadam, Anna ja nende õpetaja Anne Mets. Iga teema lõpus on viide lisalugemisele, mis on jaotatud kolme ossa: lastekirjanikud, tähtpäevad ja lühinäidendid.

Õpiku juurde kuuluva töövihiku ülesanded lähtuvad õpiku keeleteemadest ja lugemispaladest. Keeleõpetuse harjutused on iga teema alguses. Lisaks aitavad keelereegleid kinnistada lugemispaladega seotud ülesanded. Töövihik pakub mitmesuguseid ülesandetüüpe: lünkharjutused, küsimustele vastamine, tabelite-skeemide lugemine-täitmine, joonistamine, värvimine, nuputamisülesanded. Töökäskude lühendamiseks on kasutusel märgid (need on lastele tuttavad juba I ja II klassist). Vihiku viimane osa suunab õpilast oma oskusi hindama.

Iseseisvate tööde kuulamistekstid ja hindamisjuhendi leiad avalehelt Abiks õpetajale nupu alt nimega Metoodiline materjal.

Avita üldkontaktid

TALLINN

AS BIT aadress Tallinnas:
Pikk 68, 10133 Tallinn

üldtelefon: 6 275 401
müük koolidele: 6 275 402; 6 275 405
e-post:
Õpetajatele on esindus avatud tööpäeviti 9:00 - 17:00.

TARTU

AS BIT aadress Tartus:
Vallikraavi 9, 51003 Tartu

telefon: 7 427 156
e-post:

JÕHVI

AS BIT aadress Jõhvis:
Rakvere 30, 41532 Jõhvi

telefon: 33 70 108
e-post:

Avita esindustes jaemüüki ei toimu.
Eraisikutel palume ostud teha Avita e-poes.

Kõik õigused Avita väljaannetele on seadusega kaitstud. Ilma kirjaliku loata ei tohi ühtki väljaannet ega selle osa reprodutseerida.

Liitu infolehega
AVITA INFOLEHE saamiseks kirjuta siia kasti oma e-posti aadress ja vajuta nuppu "Liitun".