Uus ühiskonnaõpetuse õpik on kirjutatud Eesti kui tulevase Euroopa Liidu liikme vajadusi arvestades.
I osas (35 ainetundi, soovitavalt 8. klassile) on autorid lähtunud maailmast kui tervikust ning käsitlenud ühiskonnaelu probleeme ja olemust erinevate rahvaste näitel. Lisadena on toodud katkendeid „Inimõiguste ülddeklaratsioonist” (artiklid 1-30) ja “Euroopa inimõiguste üldkonventsioonist” (artiklid 1-18).
II osa (35 ainetundi, soovitavalt 9. klassile) keskendub Eesti Vabariigile. Kasutatud on rahandusministeeriumi, sotsiaalministeeriumi, siseministeeriumi, Tallinna tööhõiveameti, EL Eesti esinduse, Euroopa Kohtu, Politseiameti, Riigikantselei, Eesti kaitseväe ning vallavalitsuste informatsiooni ja statistilist materjali. Lisana on “Eesti Vabariigi põhiseadus”.
Kummaski osas on 24 peatükki, mis on omakorda liigendatud alateemadeks. Teksti on illustreeritud fotode, kaartide, tabelite ja skeemidega. Iga peatüki lõpus on ülesandeid aruteluks või mõtisklemiseks mõnel õpituga tihedalt seotud teemal. Harjutused on eritüübilised, kuid sealhulgas nii kirjutamist kui ka aktiivset tegevust nõudvad. Õpiku lõpus on mõisted koos seletusega tähestikulises järjekorras. II osa lõpus on toodud tähtsamate rahvusvaheliste organisatsioonide nimetused ja eesmärgid.
ÕPIK ON HARIDUS- JA TEADUSMINISTEERIUMI POOLT KINNITATUD.