EST
9. klass - Eesti keel
Eesti keele reeglid põhikoolile

Eesti keele reeglid põhikoolile

Priit Ratassepp

Eesti keele reeglid põhikoolile

Eesti keele reeglid põhikoolile

Priit Ratassepp

TOOTEKOOD: 04-001-30-0101
AASTA: 2017, 2023
LEHEKÜLGI: 56 lk
FORMAAT: 14,8 x 21, pehme köide
ISBN: 9789985222294

„Eesti keele reeglid“ ei ürita anda ammendavat ülevaadet kõigist eesti keele reeglite loendamatutest eranditest, vaid sisaldab üksnes kõige põhilisemat, mida tuleks kindlasti teada. Ja kui see peamine kipub teinekord meelest minema, siis ongi just sobiv hetk selle vihiku järele haarata ning kaduma kippunud teeots kerge vaevaga üles leida.

Reeglite vihik võiks igas eesti keele tunnis laual olla, selle kasutamine võiks saada meeldivaks harjumuseks – on hea, kui oskad tekkinud küsimustele iseseisvalt vastuse leida ja oma teadmiste õigsuses veenduda. Kui teinekord juhtud haige olema, siis saad ka kodus kas üksi või koos vanematega õppides aimu, millega teised koolis tegelevad.

See vihik jääb päriselt Sulle, mistõttu võid siia ka märkmeid teha. Kui aga võimalikult lihtsas keeles esitatud reeglid juba liiga lihtsad tunduvad, siis on viimane aeg soetada endale „Eesti keele ortograafia“ (9. klassis on selleks just paras aeg) või otsida abi „Eesti õigekeelsussõnaraamatust“ või uurida hoopis Eesti Keele Instituudi sõnaraamatute veebilehte aadressil portaal.eki.ee/sonaraamatud.

Ega lastevanematelgi pole keelatud reeglivihikusse pilku heita. Need teadmised kindlasti mööda külgi maha ei jookse.

Õpetajale teadmiseks, et võrreldes varasema (2001.a) väljaandega on reeglivihikut ajakohastatud viies selle vastavusse Emakeele Seltsi keeletoimkonna otsustega. Suuremal määral on muutunud korduvate määruste, täiendite, lauselühendi kirjavahemärgistamise reeglid, tegusõnatuletiste kokku-lahkukirjutamine, ÕSi kasutamise juhised. Muutusi on ka algustähe ning kõneviiside käsitluses. Vihikust on välja jäänud nõrgeneva ja tugevneva tüvega sõnade osa, kuivõrd seda ei nõua ainekava.

Avita üldkontaktid

TALLINN

AS BIT aadress Tallinnas:
Pikk 68, 10133 Tallinn

üldtelefon: 6 275 401
müük koolidele: 6 275 402; 6 275 405
e-post:
Õpetajatele on esindus avatud tööpäeviti 9:00 - 17:00.

TARTU

AS BIT aadress Tartus:
Vallikraavi 9, 51003 Tartu

telefon: 7 427 156
e-post:

JÕHVI

AS BIT aadress Jõhvis:
Rakvere 30, 41532 Jõhvi

telefon: 33 70 108
e-post:

Avita esindustes jaemüüki ei toimu.
Eraisikutel palume ostud teha Avita e-poes.

Kõik õigused Avita väljaannetele on seadusega kaitstud. Ilma kirjaliku loata ei tohi ühtki väljaannet ega selle osa reprodutseerida.

Liitu infolehega
AVITA INFOLEHE saamiseks kirjuta siia kasti oma e-posti aadress ja vajuta nuppu "Liitun".