“Labürindi” õpikud on vahvad ja noortepärased, ülesanded on loovad ja õpilasekesksed ning vastavad uuele õppekavale.
8. klassi õpik Labürint II järgib 7. klassi õpiku eeskuju: uuenenud on tekstivalik, õpikusse on otsitud noori kõnetavaid elulisi lugemispalasid, mis paeluksid ja ärgitaksid raamatuid senisest enam kätte võtma. Õpilasi suunatakse eakohaste ja aktiviseerivate küsimustega abil teksti endaga seostama, aidatakse kirjanduse kaudu noorel inimesel maailma ja iseend avastada ning tunnetada.
Õpik koosneb endiselt 8 osast, kuid peatükid on selgemini struktureeritud ning igat õppetükki täiendavad põnevad töövihikuharjutused. Õpik arvestab tunni ülesehitust ning reaalset ajakulu, seega on “Labürint” II igati õpetajasõbralik.
Õpilased rändavad kirjandusse kui kunstimaailma, loevad ja kirjutavad rahvajutte, jutustavad müüte; tajuvad kirjandusse peidetud kurvastust ja rõõmu ning teravat ühiskonnakriitikat; seisavad moraalsete dilemmade ees, arutlevad ja vaidlevad; loevad judinaid tekitavaid õudusjutte ja kriminaalromaane ning kiikavad teatrimaailma. Oluline koht on loovülesannetel, mis on senistest veel vahvamad, õpilased saavad loomingulisust rakendada nii grupis kui ka iseseisvalt, loovülesanded peavad sammu tehnika ja tänapäeva ühiskonnaga.
Eriline rõhk on süsteemsel kommunikatiivõppel: selge struktuuriga harjutused aitavad õpilastel eesmärgipäraselt ja üksteist arvestavalt arutleda, diskuteerida ja väidelda; suunavad argumenteerima ja oma seiskohti kaitsma, konstruktiivset kriitikat tegema.
Töövihik on nüüd õpikuga tihedamalt seotud. Harjutused on tekstikesksed ja loovad, metoodika on varieeritud lähtudes interaktiivõppemeetoditest, harjutused arvestavad ka iga õpilase eripära ning võimeid. Oluline koht on eneseteadvuse ja tunnetuse arendamisel, iga peatüki alguses ja lõpus peab õpilane end ja oma teadmisi analüüsima ning õpiprotsessi kujundama. Uuenenud harjutused toovad igas õpilases esile tema loomingulisuse ja eripära ning arendavad kirjutamisoskust.
“Labürint” II on noore inimese õpik, see on avastusretk kirjandusmaailma, kus igal sammul juhtub midagi uut, senikogematut ja põnevat. See õpik paneb õpilast kirjanduse tähtsust mõistma.
Digiõpikuga saad tutvuda Opiqus.
Õpetajale suureks abiks tunni ettevalmistamisel ja tunni andmisel on e-tund.
Vaata lähemalt 8. klassi kirjanduse e-tundi