EST
Kirjandus - III kooliaste
Kirjanduse õpik 8. klassile. Labürint, II

Kirjanduse õpik 8. klassile. Labürint, II

Veronika Kivisilla, Priit Ratassepp, Jürgen Rooste

Kirjanduse õpik 8. klassile. Labürint, II

Veronika Kivisilla, Priit Ratassepp, Jürgen Rooste

TOOTEKOOD: 01-002-08-0201
AASTA: 2012, 2023
LEHEKÜLGI: 160 lk
FORMAAT: A4, pehme köide
ISBN: 9789985217979

“Labürindi” õpikud on vahvad ja noortepärased, ülesanded on loovad ja õpilasekesksed ning vastavad uuele õppekavale.

8. klassi õpik Labürint II järgib 7. klassi õpiku eeskuju: uuenenud on tekstivalik, õpikusse on otsitud noori kõnetavaid elulisi lugemispalasid, mis paeluksid ja ärgitaksid raamatuid senisest enam kätte võtma. Õpilasi suunatakse  eakohaste ja aktiviseerivate küsimustega abil teksti endaga seostama, aidatakse kirjanduse  kaudu noorel inimesel maailma ja iseend avastada ning tunnetada.

Õpik koosneb  endiselt 8 osast, kuid peatükid on selgemini struktureeritud ning igat õppetükki täiendavad põnevad töövihikuharjutused.  Õpik arvestab tunni ülesehitust ning  reaalset ajakulu, seega on “Labürint” II igati õpetajasõbralik.

Õpilased rändavad kirjandusse kui kunstimaailma, loevad  ja kirjutavad rahvajutte, jutustavad müüte;  tajuvad  kirjandusse peidetud kurvastust ja rõõmu ning teravat ühiskonnakriitikat; seisavad moraalsete dilemmade ees, arutlevad ja vaidlevad; loevad judinaid tekitavaid õudusjutte ja kriminaalromaane ning  kiikavad teatrimaailma. Oluline koht on loovülesannetel, mis on senistest veel vahvamad, õpilased saavad loomingulisust rakendada nii grupis kui ka iseseisvalt, loovülesanded peavad sammu tehnika ja tänapäeva ühiskonnaga.

Eriline rõhk on süsteemsel kommunikatiivõppel:  selge struktuuriga harjutused  aitavad  õpilastel eesmärgipäraselt ja üksteist arvestavalt arutleda, diskuteerida ja väidelda; suunavad argumenteerima ja oma seiskohti kaitsma, konstruktiivset kriitikat tegema.

Töövihik on nüüd õpikuga tihedamalt seotud. Harjutused on tekstikesksed ja loovad, metoodika on varieeritud lähtudes interaktiivõppemeetoditest, harjutused arvestavad ka iga õpilase eripära ning võimeid. Oluline koht on eneseteadvuse ja tunnetuse arendamisel, iga peatüki alguses ja lõpus  peab õpilane end ja oma teadmisi analüüsima ning õpiprotsessi kujundama.  Uuenenud harjutused toovad igas õpilases esile tema loomingulisuse ja eripära ning arendavad kirjutamisoskust.

“Labürint” II on noore inimese õpik, see on avastusretk kirjandusmaailma, kus igal sammul juhtub midagi uut, senikogematut ja põnevat. See õpik paneb õpilast kirjanduse tähtsust mõistma.

 Digiõpikuga saad tutvuda Opiqus.

Õpetajale suureks abiks tunni ettevalmistamisel ja tunni andmisel on e-tund.

Vaata lähemalt 8. klassi kirjanduse e-tundi

Avita üldkontaktid

TALLINN

AS BIT aadress Tallinnas:
Pikk 68, 10133 Tallinn

üldtelefon: 6 275 401
müük koolidele: 6 275 402; 6 275 405
e-post:
Õpetajatele on esindus avatud tööpäeviti 9:00 - 17:00.

TARTU

AS BIT aadress Tartus:
Vallikraavi 9, 51003 Tartu

telefon: 7 427 156
e-post:

Õpetajatele ja üliõpilastele on esindus avatud esmaspäeviti 14:00 - 17:00.

JÕHVI

AS BIT aadress Jõhvis:
Rakvere 30, 41532 Jõhvi

telefon: 33 70 108
e-post:

Avita esindustes jaemüüki ei toimu.
Eraisikutel palume ostud teha Avita e-poes.

Kõik õigused Avita väljaannetele on seadusega kaitstud. Ilma kirjaliku loata ei tohi ühtki väljaannet ega selle osa reprodutseerida.

Liitu infolehega
AVITA INFOLEHE saamiseks kirjuta siia kasti oma e-posti aadress ja vajuta nuppu "Liitun".