Õpikut on retsenseerinud Erika Jüriado, Liina Karolin-Salu, Merike Toompärg.
Lembi Tamme uue õpiku sisukord on muudetud õpilasele loogilisemaks. Selleks on 8. klassi täielikult üle viidud metallide teema ning segude teemas uuritakse ka pihussüsteeme. 9. klassi õpikusse jäävad anorgaaniliste ainete põhiklassid koos arvutusülesannetega. Muuhulgas aitab õpilastel materjali omandada uue õpiku kujunduslik külg.
Õpilastele avatakse keemia seaduspärasused ja selgitatakse üldisi loodusteaduslikke põhimõtteid. Materjali omandamisel on suureks abiks keemia seostamine ainesiseselt ja teiste valdkondadega, võrdlused igapäevaeluga ning arvukad joonised, fotod ja selgitavad skeemid. Iga peatüki lõpus on küsimused ja ülesanded õpitu kordamiseks. Sügavama keemiahuviga õpilaste jaoks sisaldab õpik mõningaid probleemülesandeid, mis vajavad lahendamiseks seostamist varemõpituga või infoallikate kasutamist, arendades sellega õpilase iseseisva töö oskust. Keemiale omaselt ei saa ilma katseteta: neid leiab iga teema kohta.
Õpiku juurde kuulub Lembi Tamme ja Eevi Viirsalu töövihik kahes osas.
Veebiõppekeskkonnas Opiq on sama väljaande digiversioon. Iga teema lõpus oleva kordamispeatüki ülesandekogus saab komplekteerida veebitöid teadmiste kontrolliks.
Veel leiab Opiqu keskkonnast Jaak Aroldi ja Tavo Romanni "Katsed keemias. Keemiavideote kogumik" (2018, 2021)
Videokogumik on kokku pandud Tartu Ülikooli keemikute Jaak Aroldi ja Tavo Romanni tehtud keemiavideotest. Kogumik sisaldab 77 õpetlikku keemiavideot. Enamik videoid sobib sisu ja ülesehituse poolest nii põhikooli kui ka gümnaasiumiastme õpilastele.
Peale videote sisaldab kogumik ka enesekontrolliülesandeid ja lisateksti. Viimane sisaldab reaktsioonivõrrandeid jm täpsustusi videos nähtud katsete kohta. Lisatekst on mõeldud valdavalt õpetaja abimaterjaliks ja sügava ainehuviga kooliõpilastele lisalugemiseks.