6. klassi muusikaõpik tugineb II kooliastmes õpitule ning jätkab ja süvendab nooremates klassides õpitud teemade käsitlemist. Õpiku põhirõhk on lapse muusikaliste baasoskuste kinnistamisel iseseisva musitseerimise kaudu.
Rikkaliku lauluvara koostamisel on tähelepanu pööratud nii hääle arendamisele, relatiivse noodilugemisoskuse arendamisele, kuni ühe märgiga helistike kordamisele, laulude mitmekülgsusele kui ka varem omandatud muusikaliste oskuste kinnistamisele. Õpik pakub võimalusi ka mitmehäälsuse harjutamiseks.
Esimese poolaasta läbivaks teemaks on Eesti muusika lugu ühest ärkamisajast teiseni. 1869. aastal Tartus toimunud esimesest üldlaulupeost kulgeb teekond laulva revolutsiooni aegsete öölaulupidudeni, esimestest asjaarmastajatest laululoojatest Arvo Pärdi ja Erkki-Sven Tüürini. Samuti heidetakse pilk Eesti levimuusika ajaloole ning tuttvakas saavad mh sellised heliloojad nagu Raimond Valgre, Uno Naissoo jpt. Mõttelise silla kahe ärkamisaja vahele aitavad luua Alo Mattiiseni isamaalised laulud.
Õpiku teises osas võetakse ette teekond eri rahvaste muusikatraditsiooni lätetele. Õpetaja valikul saavad muusikahuvilised tutvuda meie lähinaabrite Soome, Läti, Leedu, Vene, Rootsi ja Norra või siis hoopis Saksa, Austria, Ungari, Suurbritannia, Iirimaa või Poola muusika, kultuuri ja heliloojatega. Õppimist toetavad sobilik lauluvara ning muusikanäited.
Muusikateooria õppimist aitab muusikateooria põhivara õpiku lisas. Viimases korratakse duuri ja molli valemit, kuni ühe märgiga helistikke ning klaviatuuri ja tähtnimetusi. Õpikut täiendavad õppekavaväline lisateema „Laulud filmidest“, helistike D-duur ja h-moll ning harmoonilise molli õpetus.
Peale eakohase lauluvara leiab õpikust ka plokkflöödi ning kuuekeelse väikekandle mänguvõtted. Õpiku lõpetab laululisa ning muusikasõnastik.
2022. aastast täiendab muusikaõpetuse paberõpikut Opiqu keskkonnas põhjalikult uuenenud digiõpik, kus sees õpitu kinnistamist toetavad automaatkontrollitavad ülesanded. Õpitut ilmestavad kvaliteetsed helinäited koos teadlikku kuulamist edendavate kuulamiskooli ülesannetega, aga ka Allan Kasuki salvestatud laulud ja fonogrammid iseseisvaks kuulamiseks ning kaasalaulmiseks. Rikkalikus lauluvaras orienteerumist hõlbustab laulude tähestikuline lingikogu digiõpiku lõpus.
Õpiku on retsenseerinud Koidu Ilmjärv, Katrin Raamat, Tiina Selke, illustreerinud Lucy Zarip ja Toomu Lutter, kujundanud Marek Allvee.
Noodigraafika on teinud Ene-Reet Ehala, Villu Vihermäe.
Õpiku juurde kuulub töövihik, mis peale õpitu kinnistamise aitab siduda muusikat teiste õppeainetega ning pakub ka improvisatsioonilisi ja loomingulisi ülesandeid.