EST
Lühidalt kirjastusest

Kirjastus loodi 1988. aastal. Esimestena anti välja võõrkeele õpikud, neile lisandusid peagi ka muude ainete õpikud ning töövihikud. Avita kaubamärk kuulub aktsiaseltsile BIT.

Eriline suund kirjastuse tegevuses on digitaalse õppevara arendus. Selles valdkonnas on sündinud unikaalne õpetaja töövahend e-tund ning digiõpikud kasutamiseks õppekeskkonnas Opiq www.opiq.ee.

Paberteoste nimekirjast leiab tänase seisuga üle 1000 väljaande, nendest enamiku moodustab õppekirjandus nii eesti kui ka vene õppekeelega koolidele. Hõlmatud on tasemed alates alusharidusest kuni üldhariduskooli lõpuklassideni. Kutseharidusprogramme järgivad toitlustusteeninduse ja autoõpetuse õpikud. Õpikutele ja töövihikutele lisaks antakse välja õpetajaraamatuid, lisamaterjale ja teatmeteoseid. Ilukirjanduse valdkonnas on kindlasti juba tuttavad sarjad "Valik väärtkirjandust" ja "Europeia" ning noortesari "Teravik". Lastekirjandus on esindatud nii vanade heade lastekirjandusklassika varamusse kuuluvate kordusväljaannetega kui ka noorte eesti autorite poolt kirjapanduga. Värske sari algklassiealistele on "AVITAmiin".

 

Avital on oma müügiesindused Tallinnas, Tartus ja Jõhvis. Kirjastuses töötab üle 70 inimese, nende hulgas aine- ja keeletoimetajad, kunstnikud, küljendajad, digiteerijad, kartograafid ja trükispetsialistid.

Eesti autorite õpikud on illustreeritud ja kujundatud valdavalt Avita oma kunstnike poolt. Erilist tähelepanu raamatute väljaandmisel on pööratud kõrgele trükikvaliteedile ja esteetilisele väljanägemisele. Tööde professionaalsusest annab tunnistust Avita raamatute valimine Eesti 25 kaunima raamatu hulka paljudel aastatel. Avita raamatute kujundusliku teostuse vastu on tuntud huvi messidel nii naabervabariikides kui ka kaugemal.

Väliskirjanduse väljaandmisel on Avita seni teinud koostööd Euroopas ja Skandinaaviamaades hästi tuntud kirjastustega nagu Phaidon, Dorling Kindersley, Michael Neugebauer Verlag, Cornelsen, Longman, Carl Hanser Verlag, Ueberreuter Verlag, Albert Bonniers Verlag, Raben & Sjörgen Verlag, Eulama Natur&Kultur, Deutscher Taschenbuch Verlag, Alfabeta Bokförlag, La Rousse, Nathan jt.

 

Alates 2015. a jaanuarist on Avita kirjastus Rahvusvahelise Kirjastajate Liidu Hariduskirjastajate Foorumi (IPA-EPF) liige.

Avita üldkontaktid

TALLINN

AS BIT aadress Tallinnas:
Pikk 68, 10133 Tallinn
üldtelefon: 6 275 401
müük koolidele: 6 275 402; 6 275 405
e-post:
Õpetajatele on esindus avatud tööpäeviti 9.00 - 17.00.

TARTU

AS BIT aadress Tartus:
Vallikraavi 9, 51003 Tartu
telefon: 7 427 156
e-post:
Õpetajatele ja üliõpilastele on esindus avatud esmaspäeviti 14.00 - 17.00

JÕHVI

AS BIT aadress Jõhvis:
Rakvere 30, 41532 Jõhvi
telefon: 33 70 108
e-post:
Avita esindustes jaemüüki ei toimu.
Eraisikutel palume ostud teha Avita e-poes.
Liitu infolehega
AVITA INFOLEHE saamiseks kirjuta siia kasti oma e-posti aadress ja vajuta nuppu "Liitun".