EST

Lasteaia- ja eelkooliõpetajale. Üleminek lasteaiast kooli "Liisu ja Sass lasteaias" tööraamatu ja selle digitaalsete lisamaterjalidega

Lasteaia- ja eelkooliõpetajale. Üleminek lasteaiast kooli "Liisu ja Sass lasteaias" tööraamatu ja selle digitaalsete lisamaterjalidega

Koolitus on mõeldud nendele õpetajatele, kes plaanivad kasutama hakata "Liisu ja Sass lasteaias" paberväljaannet ja/või selle digiversiooni õppekeskkonnas Opiq. Alustame pabertööraamatu koostamise põhimõtetest, ülesehitusest ja nende juurde kuuluvatest näidistöökavadest, kuid teeme põhjaliku sissevaate digiõpikusse ning õpetame seda kasutama õppimisel ja õpetamisel. Kindlasti heidame ka pilgu uutesse asjakohastesse lasteraamatutesse.

Õppematerjali autor ja koolitaja on Pille Arnek, kes hariduselt on eripedagoog ja keeletoimetaja, teaduste doktor lingvistika erialal. Varasemalt on ta on töötanud lasteaias logopeedina ning kirjastuses õppematerjali toimetajana. Tema arvates peaks õppimine olema lapse jaoks põnev ja mänguline, kujundama väärtushinnanguid ja andma hea ettevalmistuse kooliks. Selles vaimus on koostatud nii eelkooli tööraamatud kui ka algklasside õpikud-töövihikud.

Hiljutiste kogemuste põhjal on teada, et digiõpik on asendamatu koduõppe korral, kuid elavdab suurepäraselt ka rühmas läbiviidavaid tunde. Veebiõppekeskkonnast Opiq.ee leiate „Liisu lasteaias“ digiõpikud ja keskkonnateemaliste multifilmide kogu. „Liisu lasteaias“ digimaterjal sisaldab lisaks lapse tööraamatu sisule ka õpetaja metoodilisi juhendeid, nädalate töökavu, helifaile (luuletusi, laule ja hääli) ning seinale kuvatavat või järelevaadatavat visuaalset materjali (fotosid, joonistusi, animatsioone ja keskkonnateemalisi multifilme). Rühmaõppe korral saavad lapsed korrata pabertööraamatust õpitut ja kinnistada teadmisi digiõpikut uurides ning interaktiivseid ülesandeid lahendades.

Opiqu keskkonda ja asjakohaseid digipakette tutvustab Anneli Veskimäe – Avita turundusjuht, e-õppematerjali koolitusjuht. Distantsõppe korral on võimalik selle digitööraamatu õpetajavaatest saata infot: nädala töökavu, laulusõnu või enda koostatud materjali rühmalaste (kontot ja litsentsi omavatele) vanematele ja saada vajadusel sedakaudu ka tagasisidet. Koolitusel uurime koos lähemalt, kuidas seda teha. 

Lähiaja koolitused toimuvad:

7. juunil kell 11.00 Tartus Avita kirjastuses (Vallikraavi tn 9).

8. juunil kell 11.00 Tallinnas Lastekirjanduse Keskuses (Pikk tn 73);

Palume end registreerida sobivale koolitusele. Kui olud lubavad, siis kordame kontaktkoolitust veel septembris.

Koolitus kestab umbes 3 tundi, on tasuta ning osaleja saab tõendi. Osalejatel on võimalik osta raamatuid soodushinnaga. 

Koolitusel osalejad saavad õpetaja eksemplarid tasuta, kui "Liisu ja Sass lasteaias" paberväljaande I ja II osa tellitakse  tervele rühmale. 

Kohtumiseni!

Avita üldkontaktid

TALLINN

AS BIT aadress Tallinnas:
Pikk 68, 10133 Tallinn
üldtelefon: 6 275 401
müük koolidele: 6 275 402; 6 275 405
e-post:
Õpetajatele on esindus avatud tööpäeviti 9.00 - 17.00.

TARTU

AS BIT aadress Tartus:
Vallikraavi 9, 51003 Tartu
telefon: 7 427 156
e-post:
Õpetajatele ja üliõpilastele on esindus avatud esmaspäeviti 14.00 - 17.00

JÕHVI

AS BIT aadress Jõhvis:
Rakvere 30, 41532 Jõhvi
telefon: 33 70 108
e-post:
Avita esindustes jaemüüki ei toimu.
Eraisikutel palume ostud teha Avita e-poes.
Liitu infolehega
AVITA INFOLEHE saamiseks kirjuta siia kasti oma e-posti aadress ja vajuta nuppu "Liitun".