6. klassi õpik on vastavusse viidud põhikooli uue õppekava emakeele ja kirjanduse ainekavaga. Valitud uuemad ja noortepärased tekstid, arvestatud on õppekavas soovitatud lektüüriga. Senisest paremini on arvestatud on kolmefaasilise tunni ülesehitusega ja eakohasuse põhimõttega. Illustratsioone ja pildimaterjali on uuendatud, materjali esitatakse skeemide ja tabelite abil, et kergendada õppimist.
Iga tekstikatkendi järel saavad õpilased lahendada huvitavaid lugemisülesandeid, mis avavad teksti täielikult.
Kirjanduse õpiku struktuuri on uuendatud: meedia peatükk on üle viidud eesti keele õpikusse ning 5. klassi kirjanduse õpiku rahvakalendri peatüki eeskujul on paigutatud 6. klassi õpiku lõppu „Eesti rahva suurkujud“. Nii nagu rahvakalendri tähtpäevi sai õppida ükshaaval, saab nüüd samamoodi käsitleda eesti rahva suurkujusid. Iga suure peatüki lõpus on mitu lehekülge toredaid luuletusi, nende kohta on tehtud senisest rohkem ülesandeid ja küsimusi.
Õpiku eesmärk on ärgitada õpilasi lugema, pakkudes neile huvitavat ja tänapäevast lektüüri. Igati on arvesse võetud tänapäeva infoühiskonnas kasvanud noore inimese ootustega, see kajastub IKT-vahendeid kaasavates ülesannetes ja teemades. Kirjandust on lõimitud filmi ja teatriga, teiste ainetega ning igapäevaeluga.
Õpikut täiendab kahes osas ilmuv töövihik, mille huvitavad ja loovad ning vahvad ülesanded avavad tekste ja aitavad õpilasel kirjutamist õppida ning erinevate teemade kohta arvamust avaldada. Töövihikus kasutatavad meetodid on mitmekülgsed, leidub nii nuputamisülesandeid, pildi järgi kirjutamist kui kirjutamist toetavaid skeeme ja tabeleid. Töövihiku ülesanded arendavad õpilase mõtlemisoskust, õpioskusi ning loovust.
Õpikut on retsenseerinud Anneli Mihkelev ja Eveli Soika.
6. klassi õpik on kahes ja töövihik ühes osas, värvilised ning A4 formaadis.
Vastav digiõpik on Opiqus.