Uus 6. klassi eesti keele õpik kuulub II kooliastme õppekomplekti ja ilmub ümbertöötatuna, arvestades uue õppekava nõudmisi. Uuenenud õpikus järgitakse ainevaldkondade lõimingu põhimõtet ning pööratakse tähelepanu ka õppekava läbivatele teemadele – see kajastub enamasti ülesannetes ja harjutustekstides. Iga peatükk algab sissejuhatusega ning lõpeb suurema teemat kokkuvõtva tööga. Alapeatükid algavad enamasti lühitekstiga, mis näitab, kuidas õpitav keelenähtus tekstis avaldub. Sellele järgnevad selgitused, reegel, näited ja rohkesti ülesandeid.
Õpiku teljeks on süsteemselt järjestatud keeleteemad. Üldteemadest on vaatluse all sugulaskeeled ja sugulasrahvad, kirjakeel, argikeel ja murded, keelekasutus erinevates suhtlusolukordades. Ortograafiateemadest harjutatakse põhjalikumalt võõrsõnade õigekirja, kuid korratakse ka varem õpitud õigekirjareegleid. Vormiõpetuses käsitletakse sõnaliikide kaupa kokku-lahkukirjutamist, veaohtlikke käändevorme, õpitakse moodustama võrdlusastmeid. Senisest põhjalikum on tegusõna käsitlus. Lauseõpetuses on põhitähelepanu liitlausel, otse- ja kaudkõnel.
Paralleelselt grammatika õpetamisega kujundatakse õpikus tekstitööoskusi. Tekstiliikidest pööratakse suuremat tähelepanu meedia- ja tarbetekstidele, kuid harjutustekstidena kasutatakse ka muid tekstiliike. Põhjalikumalt käsitletakse suhtlemist virtuaalkeskkonnas ja alusteksti järgi kirjutamist.
Mitmekesistatud on ülesannete valikut. Lisatud on grammatikaharjutusi ning loovust arendavaid töid. Varasemast enam on lugemisülesandeid. Õpitekste toetavad humoorikad illustratsioonid.
Õpikut on retsenseerinud Külli Semjonov, Maigi Vija.
Õpiku juurde kuulub samade autorite kaheosaline värviline töövihik ja kontrolltööde vihik.
Õpetajale suureks abiks tunni ettevalmistamisel ja tunni andmisel on e-tund.
Vaata lähemalt 6. klassi eesti keele e-tundi
Digiõpik on Opiqus.