EST
Muusika - I kooliaste
Muusikaõpik 3. klassile

Muusikaõpik 3. klassile

Monika Pullerits, Liivi Urbel

Muusikaõpik 3. klassile

Monika Pullerits, Liivi Urbel

TOOTEKOOD: 01-013-03-0301
AASTA: 2013, 2023
LEHEKÜLGI: 160 lk
FORMAAT: 21 x 25, tugevdatud pehme köide
ISBN: 9789985220320

3. klassi muusikaõpikus kinnistatakse ja süvendatakse 1.–2. klassis õpitud teemasid. Uuritakse, millest koosneb laul ja kuidas teha dünaamikat, õpitakse ära esimesed itaaliakeelsed muusikasõnad, süvenetakse kaanonisse ning improvisatsiooni. Paotatakse ust vokaal- ja instrumentaalmuusika ning nende žanrite esitajate kirjusse maailma ning kiigatakse seltskonnatantsude (marss, valss, polka) ajalukku. Ka meie laulutaat Gustav Ernesaks, esimene naishelilooja Miina Härma ning imelaps Wolfgang Amadeus Mozart tuuakse muusikamaiastele lastele lähedale.

Eakohase repertuaari kaudu saavad omaseks uued rütmid (ti-ri-ti-ri ja ta-i-ri) ning kinnistuvad veerand-, kaheksandik- ja poolnoot ning neile vältustele vastavad pausid. Lauluvara koostamisel on erilist tähelepanu pööratud Eesti heliloojate autorilauludele ning erinevat tüüpi rahva- ning rahvalikele lauludele.

Astmenimedega laulmise harjutamiseks saadavad mitmeid laule ettevalmistavad harjutused tähisega „Laula!“. Peale uute astmete NA ja DI saavad selgeks terve- ja pooltoon ning JO- ja RA-astmerida.

Peale laulude leiab õpikust mitmesuguseid rütmimänge ja ostinato’sid nii keha- kui ka rütmipillidele, samuti plokkflöödi ning kuuekeelse väikekandle esimesed mänguvõtted. Õpiku lõpust leiab neil pillidel esitamiseks sobilikku noodimaterjali.

2022. aastast täiendab muusikaõpetuse paberõpikut Opiqu keskkonnas põhjalikult uuenenud digiõpik, kus sees õpitu kinnistamist toetavad automaatkontrollitavad ülesanded, teemadega haakuvad kaasamänguvideod ja animatsioonid, õpitut ilmestavad kvaliteetsed helinäited kõikidest muusikaloo epohhidest ning Allan Kasuki salvestatud Laula!-harjutused, laulud ja fonogrammid iseseisvaks kuulamiseks ning kaasalaulmiseks. Rikkalikus lauluvaras orienteerumist hõlbustab laulude tähestikuline lingikogu digiõpiku lõpus.

Õpiku on retsenseerinud Tuuli Jukk, Irene Schifrin ja Rutt Ridbeck, illustreerinud Catherine Zarip ja Piia Maiste, kujundanud Marek Allvee.

Noodigraafika on teinud Malle Värk, Villu Vihermäe.

Õpiku juurde kuulub töövihik, mille harjutused aitavad kinnistada õpiku materjali.

Avita üldkontaktid

TALLINN

AS BIT aadress Tallinnas:
Pikk 68, 10133 Tallinn

üldtelefon: 6 275 401
müük koolidele: 6 275 402; 6 275 405
e-post:
Õpetajatele on esindus avatud tööpäeviti 9:00 - 17:00.

TARTU

AS BIT aadress Tartus:
Vallikraavi 9, 51003 Tartu

telefon: 7 427 156
e-post:

JÕHVI

AS BIT aadress Jõhvis:
Rakvere 30, 41532 Jõhvi

telefon: 33 70 108
e-post:

Avita esindustes jaemüüki ei toimu.
Eraisikutel palume ostud teha Avita e-poes.

Kõik õigused Avita väljaannetele on seadusega kaitstud. Ilma kirjaliku loata ei tohi ühtki väljaannet ega selle osa reprodutseerida.

Liitu infolehega
AVITA INFOLEHE saamiseks kirjuta siia kasti oma e-posti aadress ja vajuta nuppu "Liitun".