2. klassi muusikaõpikus kinnistatakse ja süvendatakse 1. klassis õpitud teemasid: korratakse põhirütme ning uuritakse, mis kuulub ühe takti juurde, õpitakse fermaati, segno’t, pausi ja temposid ning sõlmitakse tutvusi heliloojate, solistide, ansamblite ja kooridega. Õpikut läbivad punase niidina aastaajad nii maalikunstis, A. Vivaldi samanimelises tsüklis kui ka Eesti rahvakalendris. Koos aastaringiga saavad tasapisi omaseks meie esivanemate mardi- ja kadripäevakombed, jõulu- ja lihavõttetalitused, rahvalaulud ja -tantsud ning peamised rahvapillid. Kinnistatakse astmeid SO, MI ja RA ning õpitakse juurde astmed LE ja JO.
Peale eakohaste laulude leiab õpikust mitmesuguseid rütmimänge ja ostinato’sid nii keha- kui ka rütmipillidele, aga ka kuuekeelse väikekandle esimesed mänguvõtted. Lauludele, mida on võimalik kandlega saata, on lisatud vastav tööülesanne.
2022. aastast täiendab muusikaõpetuse paberõpikut Opiqu keskkonnas põhjalikult uuenenud digiõpik, kus sees õpitu kinnistamist toetavad automaatkontrollitavad ülesanded, teemadega haakuvad kaasamänguvideod ja animatsioonid, helinäited, teadlikku kuulamist suunavad kuulamiskooli ülesanded ning Allan Kasuki salvestatud laulud ja fonogrammid iseseisvaks kuulamiseks ning kaasalaulmiseks. Rikkalikus lauluvaras orienteerumist hõlbustab laulude tähestikuline lingikogu digiõpiku lõpus.
Õpiku on retsenseerinud Kai Anier, Ene Üleoja ja Rutt Ridbeck, illustreerinud Catherine Zarip ja Anne Linnamägi, kujundanud Caterine Zarip.
Noodigraafika on teinud Malle Värk.
Õpiku juurde kuulub töövihik, mille harjutused aitavad kinnistada õpiku materjali.