EST
9. klass - Matemaatika
Matemaatika õpik 9. klassile, I osa

Matemaatika õpik 9. klassile, I osa

Kersti Kaldmäe, Anneli Kontson, Kärt Matiisen, Enno Pais

Matemaatika õpik 9. klassile, I osa

Kersti Kaldmäe, Anneli Kontson, Kärt Matiisen, Enno Pais

TOOTEKOOD: 01-009-09-0301
AASTA: 2013, 2015
LEHEKÜLGI: 120 lk
FORMAAT: A4, pehme köide
ISBN: 9789985219652

Uus õpik vastab uuele ainekavale. Õpik on kirjutatud selges ja lihtsas keeles ning sobib ka iseseisvaks tööks. Õpikul on uus formaat ning kujundus, selles on rohkesti illustratsioone. Autorite eesmärk on teha matemaatika õppimine võimalikult kergeks ja nauditavaks.

Õpiku alguses vaadeldakse ruutvõrrandit, ruutfunktsiooni ja selle graafikut. Selle teemaga on seotud ka  tekstülesanded, mille seast tuleb esile tõsta ekstreemumülesanded.

Algebraliste avaldiste teisendamine ja lihtsustamine on väga oluline teema, millel on tähtis osa ka matemaatika õppimisel gümnaasiumis. Rakendusliku sisuga tekstülesannete lahendamisel võib teisenduste oskusliku kasutamisega vältida murdvõrrandeid, mille lahendamine enam põhikooli ainekavasse ei kuulu.

Geomeetriaosas käsitletakse Pythagorase teoreemi koos selle rakendustega. Õpikus on ka selle teoreemi suhteliselt lihtne tõestus. Õpiku lõpus vaadeldakse pöördkehi: silindrit, koonust ja kera.

Trigonomeetriaosas käsitletakse teravnurga funktsioone ja nende kasutamist täisnurkse kolmnurga lahendamisel. Sellel teemal on palju olulisi praktilisi rakendusi.

Õpik lõpeb üldise kordamisega.

Olulisemad uuendused võrreldes varasemate õpikutega: õpetatakse ruutvõrrandit, korrapäraste hulknurkade pindala ja püramiidi, mis varem olid 8. klassi teemad.

Õpiku esimest osa on retsenseerinud Anne Aasamets, Aleksander Monakov ja Maret Rinne.

Veebiõppekeskkonnas Opiq on sama õpiku digiversioonis kordamispeatükid 10.9-10.11 "Julgelt eksamile", kus on kordamisülesanded aritmeetikast, algebrast ja funktsioonidest. Kordamispeatükk on üles ehitatud vastavalt RE koostamise traditsioonidele ning RE hindamisjuhendile, iga õigesti täidetud lahter on suure tõenäosusega punkt RE töös. Õpetaja ülesandekogus on õpilastele saatmiseks kokku 30 ülesannet, mis kattuvad peatükkide ülesannetega, kuid loovad võimaluse kommentaaride vahetamiseks õpetaja ja õpilase vahel töö siseselt.

Avita üldkontaktid

TALLINN

AS BIT aadress Tallinnas:
Pikk 68, 10133 Tallinn

üldtelefon: 6 275 401
müük koolidele: 6 275 402; 6 275 405
e-post:
Õpetajatele on esindus avatud tööpäeviti 9:00 - 17:00.

TARTU

AS BIT aadress Tartus:
Vallikraavi 9, 51003 Tartu

telefon: 7 427 156
e-post:

JÕHVI

AS BIT aadress Jõhvis:
Rakvere 30, 41532 Jõhvi

telefon: 33 70 108
e-post:

Avita esindustes jaemüüki ei toimu.
Eraisikutel palume ostud teha Avita e-poes.

Kõik õigused Avita väljaannetele on seadusega kaitstud. Ilma kirjaliku loata ei tohi ühtki väljaannet ega selle osa reprodutseerida.

Liitu infolehega
AVITA INFOLEHE saamiseks kirjuta siia kasti oma e-posti aadress ja vajuta nuppu "Liitun".