EST
Muusika - Gümnaasium
Muusikaõpetuse õpik gümnaasiumile III. 20. sajandi muusika ja Eesti nüüdislooming

Muusikaõpetuse õpik gümnaasiumile III. 20. sajandi muusika ja Eesti nüüdislooming

Igor Garšnek, Karin Lükk-Raudsepp, Joosep Sang, Siim Nestor

Muusikaõpetuse õpik gümnaasiumile III. 20. sajandi muusika ja Eesti nüüdislooming

Igor Garšnek, Karin Lükk-Raudsepp, Joosep Sang, Siim Nestor

TOOTEKOOD: 01-013-40-0401
AASTA: 2016
LEHEKÜLGI: 216 lk
FORMAAT: 21x25, tugevdatud pehme köide
ISBN: 9789985222096

 „Muusikaõpik gümnaasiumile” III on viimane raamat kolmeosalisest sarjast, mis annab ülevaate muusikaloo perioodidest Euroopas ja Eestis.

Õpiku põhiosaks on 20. sajandi muusikalugu ja Eesti nüüdislooming, mida tutvustatakse teemade kaupa arvestades nende kultuuriloolist konteksti ja muusika väljendusvahendite arengulugu. Välja on toodud eri muusikavaldkondade omavahelised seosed: kuidas on üksteist mõjutanud akadeemiline muusika, rütmimuusika eri harud (pop, rock ja jazz), pärimusmuusika. Kevadsemestrisse jäävad peatükid, mis on pühendatud jazz'i- ja rock'i teemadele rõhuasetusega praegu nendes valdkondades toimuvale.

Välisautorite käsitlemisel on olnud aluseks Igor Garšneki „Muusikalugu”, III, mida on kohandatud nii sisuliselt, kui ka struktuurilt: teksti on diferentseeritud, mahtu on korrigeeritud tundide arvu põhjal ning esile on toodud teosed, millele lisandub ka kuulamissoovitus.

Eesti muusikaloo osas jätkab õpik sealt, kus sarja eelmine raamat lõpetas: esimese autoriteringina tutvustatakse pärast II maailmasõda esile kerkinud heliloojaid. Nii nagu ülejäänud Euroopa muusika käsitlemisel, järgitakse siingi uute autorite esiletõusmist ajalises järjestuses ning tuuakse läbivalt viiteid raamatu esimeses pooles tutvustatud stiilidele ja vooludele, mida keegi esindab. Kui mõne autori looming jaguneb mitmesse üksteisest oluliselt erinevasse ning võrdväärselt kaalukasse stiiliperioodi, siis on olnud otstarbekas seda käsitleda ka vastavalt eri peatükkides.

Vaadeldakse ka kontserdielu Eestis, tuuakse välja suuremad muusikafestivalid ning tutvustatakse viimaste kümnendite silmapaistvamaid Eesti interpreete ja dirigente. Samuti osutatakse asjaoludele, mis on kaasa aidanud Eesti nüüdismuusika tutvustamisele rahvusvahelises plaanis.

Peatükkide lõpus on küsimused, rühmatööd ja loomingulised ülesanded, mis on seotud muusika kuulamisega ja ülesanded, mis võimaldavad integratsiooni teiste õppeainetega.

Traditsiooniliselt sisaldab õpik ka eakohast laulurepertuaari ning muusikasõnastikku.

Õpikut on retsenseerinud Anu Veenre ja Pille Kährik.

Noodigraafika: Malle Värk, Igor Garšnek
Küsimused ja ülesanded on koostanud Malle Värk, Karin Lükk-Raudsepp

Avita üldkontaktid

TALLINN

AS BIT aadress Tallinnas:
Pikk 68, 10133 Tallinn
üldtelefon: 6 275 401
müük koolidele: 6 275 402; 6 275 405
e-post:
Õpetajatele on esindus avatud tööpäeviti 9.00 - 17.00.

TARTU

AS BIT aadress Tartus:
Vallikraavi 9, 51003 Tartu
telefon: 7 427 156
e-post:
Õpetajatele ja üliõpilastele on esindus avatud esmaspäeviti 14.00 - 17.00, suveperioodil 1. juulist kuni 29. augustini suletud.

JÕHVI

AS BIT aadress Jõhvis:
Rakvere 30, 41532 Jõhvi
telefon: 33 70 108
e-post:
Avita esindustes jaemüüki ei toimu.
Eraisikutel palume ostud teha Avita e-poes.
Liitu infolehega
AVITA INFOLEHE saamiseks kirjuta siia kasti oma e-posti aadress ja vajuta nuppu "Liitun".