EST
ASTRA hind ja kulutused õppevarale

Eesti riik eraldab koolile õpilase kohta õppematerjali soetamiseks 57 € aastas. Oleme selle numbriga Euroopa teiste riikidega võrreldes väga säästlikud. Näiteks Taanis kulub õpilase kohta õppevarale aastas suurusjärgus 140 eurot, Soomes 155 eurot ja Hollandis 230 eurot. Omakorda tähendab see seda, et õpilase ligipääs õppekavapõhisele kvaliteetsele kaasaegsele õppevarale ja teadmistele on nendes riikides märgatavalt parem.

Ka Eestis, ostes õpilasele iga aasta värske komplekti õpikuid ja töövihikuid (mida reaalsuses ei juhtu kunagi), tuleks kulu õpilase kohta suurusjärgus 200 eurot (nt 7. klassis). Selle asemel kasutame tihti 10-12 aastat vanu õpikuid ning kool tellib enamasti igaaastaselt vaid töövihikuid — teadmiste kinnistamiseks ja harjutamiseks. Rohkemaks puuduvad rahalised võimalused.

Astra keskkonna eesmärk on seda puudujääki parandada ja pakkuda vähema kulu eest palju rohkem. Tänu digitaalse tehnoloogia võimalustele ja uudsele müügimudelile saame pakkuda õpilasele ja õpetajale kaasaegset õppevara oluliselt soodsamalt kui tänased paberõppevarale tuginevad lahendused. Meie arvates on ka digitaalne õpik, mida müüakse üksikobjektina, mööduva aja nähtus.

Astra õpilase litsentsi hinna sees on ligipääs kogu õppevarale, mis mh sisaldab juba täna üle viieteistkümne tuhande ülesande, kattes pea täielikult vastavate õppekomplektide töövihikute sisu. Ligipääs teiste ainete ja klasside õppetekstidele ja ülesannetele toetab õpilast aine omandamisel. Astra litsents õpilasele 5.-12. klassis maksab alates 2017. aasta 1. septembrist 2,94 eurot kuus, mis teeb õppeaasta kogukuluks 26,50 eurot. Eeldusel, et Astra litsents katab õpilase suurema osa õppevara vajadusest, tähendab tänaste vahendite juures märkimisväärset hinnavõitu ja samal ajal võimalust sujuvaks üleminekuks digitaalsele õppevarale. Lisaks paraneb sealjuures kättesaadava õppematerjali kvaliteet ning ligipääs.

Kuidas see võimalik on? Astra trumbiks on moodne tehnoloogia ja uudne müügimudel, mis lisaks tuntavale hinnavõidule kasvatab ka õppevara kvaliteeti.

Suurim takistus Astra kasutamisel on meie kogemusel harjumuse jõud. 50 kooli, kes täna Astrat õpilastega kasutavad, on aga märk muutuse algusest. Täna ei kujuta meist enamik ette, et iga pangaülekande jaoks peaksime iga kord pangakontorisse minema.

Miks otsida teadmisi piiratud valikust, maksta selle eest rohkem ja kanda rasket koolikotti, kui sajakordne teadmiste hulk saab olla kohe kättesaadav, palju soodsam ja kaaluda null kilo?  

Avita üldkontaktid

TALLINN

AS BIT aadress Tallinnas:
Pikk 68; 10133 Tallinn
üldtelefon: 6 275 401;
müük koolidele: 6 275 402; 6 275 405
e-post:
Õpetajatele on esindus avatud tööpäeviti 9.00 - 17.00.

TARTU

AS BIT aadress Tartus:
Vallikraavi 9; 51003 Tartu
telefon: 7 427 156
e-post:
Õpetajatele ja üliõpilastele on esindus avatud esmaspäeviti 14.00 - 17.00

JÕHVI

AS BIT aadress Jõhvis:
Rakvere 30; 41532 Jõhvi
telefon: 33 70 108
e-post:
Avita esindustes jaemüüki ei toimu.
Eraisikutel palume ostud teha Avita e-poes.
Liitu infolehega
AVITA INFOLEHE saamiseks kirjuta siia kasti oma e-posti aadress ja vajuta nuppu "Liitun".