EST
Muud võõrkeeled - Prantsuse keel
Les sept amis du P’tit Jacques

Les sept amis du P’tit Jacques

Silvi Väljal

Les sept amis du P’tit Jacques

Silvi Väljal

TOOTEKOOD: 06-000-00-1103
AASTA: 2019
LEHEKÜLGI: 24 lk
FORMAAT: 21 x 28
ISBN: 9789985222584

Il était une fois un petit garçon nommé P’tit Jacques, qui aimait beaucoup le dimanche. Comme c’était agréable de jouer toute la journée et de ne pas travailler du tout. P’tit Jacques aurait souhaité qu’on soit tous les jours dimanche. Il décida d’aller au pays du Dimanche et de le prier d’être toujours avec lui...

Just niimoodi algab mitmele põlvkonnale armsaks saanud Jussikese teekond Pühapäevamaale uues prantsuskeelses raamatukeses. Raamatu on tõlkinud Tallinna Prantsuse Lütseumi õpilane Catherine Kaasan oma loovtööks.

Esmakordselt nägi eestikeelne raamat ilmavalgust 1966. aastal. Kui Eestimaa peal on veel kedagi, kes Jussikest ei tunne, siis  "Jussikese seitse sõpra" on autori enda illustratsioonidega lasteraamat poisist, kellele hirmsasti meeldib pühapäev. Pühapäeva otsides kohtub poiss teiste toredate nädalapäevadega, kellelt kõigilt on midagi õppida. Eestikeelset raamatut võivad lugeda kõik, kellel trükitähed juba selged. Raamat on I klassi soovitusliku kirjanduse nimekirjas.

Jussike on juba mõnda aega Eestis müügil ka ingliskeelsena (Jussike's seven friends), kordustrükina ilmus ka venekeelne ning täiesti uue tõlkega saksakeelne Jussike (Die Sieben Freunde von Jussike).

Kõige huvitavamad keeled, kuhu Jussikese rännak seitsme nädalapäeva juurde on tõlgitud, on singaleesi, marathi, telugu ja bengali. Muu hulgas on Jussike ilmunud tšehhi, rootsi, soome ja saksa keeles. Ungari keeles on Jussike Józsik, leedu keeles Jusiukas, gaeli keeles Donaillin, aga fääri Jussike on lihtsalt Johnny.

Loe Silvi Väljali ja muu hulgas ka Jussikese maailmarännakute kohta SIIT

Eestikeelne raamat on saadaval ka e-raamatuna, mida saab osta portaalidest eraamat24.eeKrisostomusApolloRahva RaamatEDRKDigikogu ning lugeda Elisa Raamatust.

Avita üldkontaktid

TALLINN

AS BIT aadress Tallinnas:
Pikk 68, 10133 Tallinn

üldtelefon: 6 275 401
müük koolidele: 6 275 402; 6 275 405
e-post:
Õpetajatele on esindus avatud tööpäeviti 9:00 - 17:00.

TARTU

AS BIT aadress Tartus:
Vallikraavi 9, 51003 Tartu

telefon: 7 427 156
e-post:

JÕHVI

AS BIT aadress Jõhvis:
Rakvere 30, 41532 Jõhvi

telefon: 33 70 108
e-post:

Avita esindustes jaemüüki ei toimu.
Eraisikutel palume ostud teha Avita e-poes.

Kõik õigused Avita väljaannetele on seadusega kaitstud. Ilma kirjaliku loata ei tohi ühtki väljaannet ega selle osa reprodutseerida.

Liitu infolehega
AVITA INFOLEHE saamiseks kirjuta siia kasti oma e-posti aadress ja vajuta nuppu "Liitun".