EST
Loodusõpetus - I kooliaste
Loodusõpetuse õpik 2. klassile

Loodusõpetuse õpik 2. klassile

Brit Peensoo, Helen Hiiemaa, Liisi Kasuk

Loodusõpetuse õpik 2. klassile

Brit Peensoo, Helen Hiiemaa, Liisi Kasuk

TOOTEKOOD: 01-004-02-0401
AASTA: 2022
LEHEKÜLGI: 64 lk
FORMAAT: 17 x 24, tugevdatud pehme köide
ISBN: 9789985223666

Õpikut on retsenseerinud Kaarin Hein, Krista Asafova ja Katre Liivanurm. Illustraator Ilona Sula.

Teemad: organismid ja elupaigad, kodumaa Eesti, mõõtmine ja võrdlemine, inimene, ilm.

Tegu on järjega nn Mari sarja 1. kl õpikule. 1. ja 2. kl õpikute peategelane Mari õpib Võrumaal ühes väikekoolis ja asutab oma parima sõbraga Looduseuurijate Klubi. Läbi Mari igapäevaste tegevuste koos loodusteadlastest ema ja isaga või klassikaaslastega õpitakse tundma loodust ja Eestimaad.

Igas peatükis on lühikeste, selgete ja lihtsasti loetavate lausetega õppetekst, mida täiendab Mari jutustus tema tegemistest. Mari juttude kaudu muutuvad õpitavad teemad emotsionaalsemaks, lõbusamaks ja lihtsamini mõistetavaks. Mari lood hakkavad elama Ilona Sula joonistatud piltidel, mis on helged, rõõmsad ja lapselikud, kuid looduse detailide poolest täpsed. Pildid pakuvad avastamisrõõmu nii suurtele kui ka väikestele. Nende toel saab arutleda, küsimustele vastata, liikide ja paikadega tutvuda ning jutustada.

Peatükid Mari väljasõitudest Eestimaa eri paikadesse tutvustavad lastele Eesti maastikulist ja kultuurilist mitmekesisust, ilmakaari ja Eesti kaarti. Digimaterjalides täiendavad neid peatükke Mari tehtud videod oma väljasõitudest ja lauluga animatsioon, mis aitab Eesti kaarti kinnistada. Spiraalse õppekava põhimõttest lähtudes alustatakse kaardiga tutvumist tasapisi ja minnakse aegamisi keerulisemaks. 2. klassi õpikus olevad kaardid võimaldavad juba harjutada leppemärkide ja legendi lugemist.

Õppekomplekti kuuluvad ka “Looduseuurija päevaraamat” ehk töövihik, digiõpik ja e-tund (ainult Opiqus).

Töövihiku ülesanded ja harjutused on pigem uurivat ja loomingulisemat tüüpi. Paljudele ülesannetele tuleb vastused leida aknast välja vaadates või õues loodust uurides.

E-tunnid täiustavad õpikut ning muudavad teemade edastamise õpetaja jaoks lihtsaks ja põnevaks. Ka digiõpik täiustab paberõpikut ja töövihikut, näiteks saab õpilane seal automaatkontrollitavate ülesannete kaudu kontrollida loetu omandamist.

Digimaterjalides on

 • tunnistruktuur ja juhised õpetajale (e-tunnis);
 • töölehed klassi- ja õuesõppetundideks (e-tunnis);
 • tunni teemat avavad pildid ja videod;
 • filmiklipid, mis Mari oma väljasõitudel on filminud;
 • animatsiooniga õppelaulud;
 • õpiku illustratsioonid tahvlil näitamiseks;
 • vestlust suunavad küsimused, suulised ülesanded;
 • automaatkontrollitavad ülesanded (digiõpikus);
 • mängud ja liikumispausid (e-tunnis).

Õppekomplekti (õpik, töövihik, e-tund, digiõpik) katsetas 17 õpetajat 10 koolist ning tagasiside põhjal on tehtud selles täiendusi. Mõned nopped tagasisidest:

 • Mulle väga meeldib õppekomplekt. Kuigi kõike päris teha ei jõua, siis võimalusi on väga palju ja õpetajale on palju ideid, mis aitavad tundi planeerida. Suurepärane, et materjalid on kerged ja väikesed. Meeldib ka see, et kasutatud on reaalseid pilte.
 • Mulle meeldib, et õpikus ja töövihikus on materjali pigem vähem kui liiga palju. Mulle meeldib väga, et lisamaterjal on e-tunnina kergesti kättesaadav. See, et õpikus on vähem ja veebis rohkem tekitab minus tunde, et mul on õpetajana suurem vabadus valida, millele rohkem tähelepanu antud teema juures tahan pöörata. Samuti on toredad välja pakutud katsed. Üldkokkuvõttes olen komplektiga väga rahul. Õppekomplekt on õpilassõbralik (ehk pole infoga üle küllastatud).
 • Aitäh sisuka e-tunni eest. Teie loodusõpetuse materjal on suureks toeks üldõpetusel. Väga head meisterdamise ideed. TÜ katsed on väga huvitavad. Mul on väga hea meel, et saan kasutada teie koostatud õppematerjali. Aitäh!

Avita üldkontaktid

TALLINN

AS BIT aadress Tallinnas:
Pikk 68, 10133 Tallinn

üldtelefon: 6 275 401
müük koolidele: 6 275 402; 6 275 405
e-post:
Õpetajatele on esindus avatud tööpäeviti 9:00 - 17:00.

TARTU

AS BIT aadress Tartus:
Vallikraavi 9, 51003 Tartu

telefon: 7 427 156
e-post:

Õpetajatele ja üliõpilastele on esindus avatud esmaspäeviti 14:00 - 17:00.

JÕHVI

AS BIT aadress Jõhvis:
Rakvere 30, 41532 Jõhvi

telefon: 33 70 108
e-post:

Avita esindustes jaemüüki ei toimu.
Eraisikutel palume ostud teha Avita e-poes.

Kõik õigused Avita väljaannetele on seadusega kaitstud. Ilma kirjaliku loata ei tohi ühtki väljaannet ega selle osa reprodutseerida.

Liitu infolehega
AVITA INFOLEHE saamiseks kirjuta siia kasti oma e-posti aadress ja vajuta nuppu "Liitun".