Teemad: elu mitmekesisus Maal, inimene.
4. klassi loodusõpetuse komplekt on uuendatud vastavalt 2022. aasta õppekava uuendamise eelnõule, mis seab tähtsale kohale loodusteadusliku mõtlemise ja mudelite tegemise oskuse. Komplekti värskendamise käigus on arvesse võetud nii uuemaid suundi teaduses kui ka loodusteadusliku mõtlemise arendamist õpilases. Uuendatud õpik ja töövihik on õpilasele käepärases väikeses formaadis.
Loodusõpetuse õpiku II osa käsitleb elu mitmekesisust Maal: tutvutakse ühe- ja hulkraksete organismidega, nende eluavaldustega, omandatakse ettekujutus elu ja inimese arengust Maal, tutvutakse Maa erinevate piirkondade (kõrb, vihmamets, polaaralad, kõrgmäestikud) looduslike tingimuste ja elustikuga. Õpilased saavad aimu inimese siseehitusest ja elundkondade ülesannetest. Õpikus rõhutatakse, et inimene on osa loodusest ja ülejäänud looduse tundmine ning hoidmine on meile hädavajalik. Kirjeldatakse bakterite, seente, taimede ja loomade tähtsust inimeste elus ja nende valdkondadega seotud teadusavastusi.
Õppekomplekti kuulub peale paberõpiku kaheosaline pabertöövihik, digiõpik Opiqu keskkonnas, Opiqu pabertöövihik ja e-tund.
E-tund on õpetajale abiks nii tunde ette valmistades kui ka andes. Digiõpik on eelkõige õpilase töövahend, mis täiendab paberõpikut ja -töövihikut. Näiteks saab õpilane seal automaatkontrollitavate ülesannete kaudu kontrollida tekstist arusaamist ja info omandamist. Digiõpiku ülesandekogus on teemaplokkide lõpus eraldi kokkuvõtteülesanded, mida õpetaja saab komplekteerida ja kasutada digitaalseteks hindelisteks töödeks.
Nendele klassidele, kes eelistavad õppida digiõpikust, pakume lisaks Opiqu töövihikut paberil. Kuigi digiõpik on teatud automaatkontrollitavate ülesandetüüpide puhul (õigete vastuste märkimine, lünkade täitmine, rühmitamine jms) eelistatud variant, ei ole vähenenud käelise tegevuse olulisus. Niisugused ülesanded ongi koondatud Opiqu töövihikusse. Sealt võib leida selliseid ülesandetüüpe nagu kaardiülesanded, skeemide joonistamine ja täiendamine, värvimine, praktilised tööde juhendid, mõõtmine.
Digimaterjalides on