EST
Bioloogia - Gümnaasium
Bioloogia I. Rakud ja organismid. Õpik gümnaasiumile.

Bioloogia I. Rakud ja organismid. Õpik gümnaasiumile.

Antero Tenhunen, Juha Venäläinen, Elmar Hain, Marja Tihtarinen-Ulmanen, Panu Sotkas, Päivi Happonen, Mervi Holopainen, Kai Haldre

Bioloogia I. Rakud ja organismid. Õpik gümnaasiumile.

Antero Tenhunen, Juha Venäläinen, Elmar Hain, Marja Tihtarinen-Ulmanen, Panu Sotkas, Päivi Happonen, Mervi Holopainen, Kai Haldre

TOOTEKOOD: 01-005-40-0501
AASTA: 2024
LEHEKÜLGI: 184 lk
FORMAAT: 17 x 24, pehme köide
ISBN: 9789985224816

Varasem gümnaasiumi bioloogia I kursus on ajakohastatud ja kohandatud vastavalt uuele õppekavale. Kokku on võetud rakuõpetuse ja rakkude mitmekesisuse osa. Õpikus käsitletakse organismide arengu teemat, mis varem oli gümnaasiumi bioloogia II kursuses.

Õpik on jagatud neljaks suuremaks osaks: „Bioloogia on elu uuriv teadus”, „Organismide koostis”, „Eukarüootsed rakud” ja „Organismide areng”.

Õpiku esimeses osas räägitakse eluslooduse olemusest ja selle uurimisest. Organismide koostise osas käsitletakse aineid, millest elusorganismid koosnevad ja mis on elu seisukohalt kõige olulisemad. Kirjeldatakse rakus leiduvaid biomolekule (süsivesikud, lipiidid, valgud, nukleiinhapped), nende ehitust ja ülesandeid. Eukarüootsete rakkude osas kirjeldatakse ja võrreldakse loomaraku, taimeraku ja seeneraku ehitust ja talitlust. Organismide arengu osas selgitatakse raku mitoosi- ja meioosifaasides toimuvaid muutusi, kirjeldatakse inimese viljastumist ja arengut.

Õpiku ülesehitus on loogiline ja süsteemne, rohkesti on skeeme ja jooniseid, tekstikohaseid küsimusi ning huvitavat lisalugemist.

Õpikut on retsenseerinud Helle Järvalt, Janek Urvik, toimetanud Marju Männiste.
Soome keelest tõlkinud Anu Haak.

Illustreerinud Neeme Koskaru, Pekka Könonen, Anne Linnamägi, Toomu Lutter, Kalev Luup, Aide Raidmets, Maija Raitanen, Milvi Torim.

Õpiku digiversioon on Opiqu keskkonnas. Seal on rohkem illustreerivat materjali (fotod, videod, skeemid), lisamaterjali, õpilasele enesekontrolli ülesanded ja kordamistunnid; ülesannete kogus on ülesanded, mida õpetaja saab õpilasele lahendamiseks saata, samuti kontrolltööde ülesanded.

Avita üldkontaktid

TALLINN

AS BIT aadress Tallinnas:
Pikk 68, 10133 Tallinn

üldtelefon: 6 275 401
müük koolidele: 6 275 402; 6 275 405
e-post:
Õpetajatele on esindus avatud tööpäeviti 9:00 - 17:00.

TARTU

AS BIT aadress Tartus:
Vallikraavi 9, 51003 Tartu

telefon: 7 427 156
e-post:

JÕHVI

AS BIT aadress Jõhvis:
Rakvere 30, 41532 Jõhvi

telefon: 33 70 108
e-post:

Avita esindustes jaemüüki ei toimu.
Eraisikutel palume ostud teha Avita e-poes.

Kõik õigused Avita väljaannetele on seadusega kaitstud. Ilma kirjaliku loata ei tohi ühtki väljaannet ega selle osa reprodutseerida.

Liitu infolehega
AVITA INFOLEHE saamiseks kirjuta siia kasti oma e-posti aadress ja vajuta nuppu "Liitun".