TÖÖVIHIK ILMUB SÜGISEL 2024.
7. kl geograafia Opiqu töövihik hõlmab harjutusi kaardiõpetuse, geoloogilise ehituse ja pinnamoe teemadel. Harjutuste peatükid Opiqu töövihikus järgivad täpselt teemade järjestust digiõpikus.
Opiqu töövihik on mõeldud toetama geograafia õppimisel digiõpikut, kui see on valitud peamiseks õppevahendiks. Digiõpiku ülesannete varamus on eri tüüpi automaatkontrolliga ülesanded, Opiqu töövihik sisaldab seevastu ülesandeid, mida digitaalne formaat ei toeta või mida on keerukas automaatselt kontrollida. Geograafias on nendeks jooniste (sh kaardijooniste) koostamine ja skeemide täiendamine, aga ka ülesanded, mis eeldavad vastuseks pikemat põhjendust, selgitust või arvamust õpilase oma sõnadega. Oma käega jooniste tegemine aitab läbi motoorse tegevuse õpitut kinnistada ja seostada. Pabertöövihikusse vabas sõnastuses kirjutatud vastused suunavad aga õpilast oma seisukohti põhjalikumalt läbi mõtlema. Lisaks saab näiteks kodutööna vastatud küsimuste põhjal viia läbi tunniarutelusid. Seega toob Opiqu töövihik õppeprotsessi rohkem valikuvõimalusi, vaheldust ning tasakaalu digitaalsete ja käeliste ülesannete vahel.
Geograafia digiõpik Opiqus ja Opiqu töövihik moodustavad ühtse terviku ja õpetajal on seeläbi võimalus kasutada kummagi formaadi eeliseid. Opiqu töövihiku ülesanded kattuvad osaliselt tavalise töövihiku ülesannetega. Digiõpiku kasutamisel koos Opiqu töövihikuga pole tavaline pabertöövihik vajalik.