Järg „Lahenduste ministeeriumi" esimesele raamatule. Teine raamat algab lühikese avapeatükiga, kus tegevus toimub 1953. aastal (65 aastat enne raamatus kujutatud aega). Raamatu alguses selgitatakse ühtlasi lühidalt, mis asi on lahenduste ministeerium ja antakse põgus ülevaade eelmisest raamatust — see võimaldab lugeda „Kadunud van Goghi” iseseisva teosena.
Kaks nädalat pärast taasasutamist saab ministeerium Genfist suure kasti valeriiete, arvuti ja mobiiltelefoniga. Lisatud kirjas öeldakse, et enne uute juhtumite kallale asumist on vaja lahendada üks, mis jäi 1953. aastal, kui ministeerium laiali saadeti, pooleli.
Teises raamatus lisandub kaks uut tegelast, kes edaspidi ministeeriumi töös osalevad. 12-aastane poiss nimega Kai ja Tirza de Vries, kes on juba üle 90 aasta vana ja kes on Ruubeni naabrinaise, proua Janneke Visi endine kolleeg. Kui proua Vis on pime ning seetõttu peamiselt aheldatud tugitooli, siis Tirza on kiire ja dünaamiline.
„Kadunud van Gogh” on keerukama kompositsiooniga, kuid samas konkreetsem kui esimene raamat, sest kui seal toimus tegevus nimetus Hollandi linnas, siis siin toimub suur osa tegevusest Rotterdamis. Kui esimene raamat kõneles kolmest juhtumist, mis lahendust ootas, siis „Kadunud van Goghi” keskmes on üksainus põnev juhtum. Lugu on jutustatud paljuski kui ajaloolisel taustal toimuvat põnevusromaani (osalt kui kriminaalromaani). Algusest peale on tuntav hõbemeeste kohalolek, kes jõuavad ka tihtipeale Niinast ja tema seltskonnast ette.
Sotsiaalselt tundlikust raamatust, mis on jutustatud sama osavalt kui esimene osa, saab ühtlasi päris kena ülevaate Hollandi elust: juttu tuleb muidugi Vincent van Goghist, aga ka näiteks suurest üleujutusest, mis 1953. aastal toimus (see oli suur looduskatastroof, mille tõttu jäi umbes 100 000 elanikku oma varast ilma, hukkus üle 300 inimese jne). Raamatus saab ka nalja, mõni peatükk on üsnagi humoorikas.
Võiks öelda, et lahenduste ministeeriumis on lapsed ja vanainimesed sõlminud omavahel liidu. Nad on ainsad, kes näevad maailma täiel määral adekvaatselt. Teistel on pilk mõnevõrra looritatud.