Uus 4. klassi eesti keele õpik on kohandatud versioon 2011. aastal ilmunud õpikust (K. Sarapuu, L. Piits, K. Orgla, K. Lepp, J. Urmet, L. Vanamölder)
Õpiku teises osas on suur rõhk kirjandusõpetusel: loo ülesehitus, kirjeldamine. Žanritest käsitletakse pikemalt muinasjuttu ja koomiksit.
5. Millest lugu koosneb
6. Kuidas juttu lugeda ja kirjutada
7. Kirjeldame
8. Loeme muinasjutte
9. Sõna ja pilt
Peatükid algavad sissejuhatusega ja lõpevad mahukama kirjaliku ülesandega (uurimis- või loovtöö). Keele- ja kirjandusõpetuse teemad on põimitud ja vahelduvad omavahel.
Võrreldes eelmise õpikuga on paljud lugemispalad on vahetatud uute vastu (õpiku esimeses osas vähem, teises osas rohkem), asenduseks on valitud eelkõige viimastel aastatel ilmunud lastekirjandust. Ajakohastatud on paljude kirjandusõpetuse teemade käsitlust. Paljusid harjutusi on kas muudetud või on need välja vahetatud. Keeleõpetus on valdavalt jäänud samaks, kuid vajaduse korral on mõnes kohas näitevara värskendatud. Osaliselt on kasutatud eelmise õpiku 2011. (2022.) aasta õppetekste, kuid sageli on teemasid käsitletud uue nurga alt. Teemade järjestuselt on uus õpik sarnane varasema õpikuga, kuid 6. peatüki teema on muutunud.
Õpiku 2. osa on retsenseerinud Kairi Korde ja Merilin Aruvee, toimetanud Kärt Normann, konsultandid: Katre Talviste ja Inga Kirs.