Varasem 8. klassi bioloogiaõpik on ajakohastatud ja kohandatud vastavalt kehtivale õppekavale (2023).
Õpiku I osa algab taime- ja loomaraku ehituse käsitlemisega. Edasi vaadeldakse taimeorganeid ning taimede eluprotsesse, tutvustatakse ning võrreldakse eri taimerühmi. Tähtis osa on praktilistel töödel, mis aitavad aru saada fotosünteesist jt taimedes toimuvatest protsessidest. Analüüsitakse taimede osa looduses ja inimese elus, tutvustatakse taimedega seotud elukutseid ja tegevusvaldkondi. Nii nagu varem, käsitletakse õpiku I osas ka seente tunnuseid ja eluprotsesse.
Vastavalt ainekava muudatustele õpetatakse mikroorganisme edaspidi 9. klassis, evolutsiooni teema on aga toodud 8. klassi. Kohandatud õpiku II osa käsitleb peale selgrootute loomade tunnuste ja eluprotsesside ning ökoloogia ja keskkonnakaitse teemade nüüd ka eluslooduse evolutsiooni.
Õpiku ülesehitus ei ole muutunud: õpitu kinnistamiseks on tekstilõikude järel tähelepanelikule lugemisele suunavad küsimused, iga peatüki lõpus kordamisküsimused, suuremate osade järel kõrgemat järku oskusi (teadmiste rakendamist, analüüsi, sünteesi ja hinnangu andmist) kujundavate ülesannete ja praktiliste tööde plokk. Õpikus on mitmesuguseid praktilisi ülesandeid ning teadusliku meetodi rakendamist ja IKT kasutamist nõudvaid ülesandeid.
Õpik arvestab riikliku õppekava läbivate teemade, üldpädevuste ning valdkonnapädevustega.
Õpikut täiendab töövihik ja kontrolltööde kogumik.
Õpiku I osa on koostanud ja toimetanud Ülle Kollist ja Külli Relve.
Retsenseerinud Ana Valdmann ja Helle Järvalt.
Illustreerinud Milvi Torim, Inga Kalistru, Piia Maiste
Õpiku digiversioon on Opiqu keskkonnas. Digiõpik võimaldab kasutada rohkem illustratsioone, videoid jmt. Iga teema lõpus on peatükk kordamisülesannetega. Õpetaja ülesandekogus on kontrolltööde ülesanded.