Õpikut on retsenseerinud Tiia Raudsep ja Aleksander Monakov, toimetanud Esta Erit.
I osa teemad: ÜKSLIIKMED; HULKLIIKMED; KAHE TUNDMATUGA LINEAARVÕRRANDISÜSTEEM; GEOMEETRIA: PARALLEELSED JA LÕIKUVAD SIRGED
II osa teemad: GEOMEETRILISED KUJUNDID; HULKNURKADE SARNASUS; KORDAMINE
Õpiku juurde kuulub Malle Saksa kaheosaline töövihik ja Kersti Kaldmäe kontrolltööde kogumik.
Õpiku keel on lihtne ja arusaadav ning sobib õpilase iseseisvaks tööks. Iga teooriaosa lõpus on küsimused, mis suunavad õpilast töötama matemaatilise tekstiga: reflekteerima, eristama või ka loetu põhjal järeldusi tegema. Näidetena esitatud ülesannetele on pakutud mitu lahendusviisi, probleemide lahendamiseks mitu erinevat meetodit. Nende kaudu saab arendada paindlikku mõtlemist või siis valida neist vilumuse saavutamiseks sobivaim.
Ülesanded lähevad kergemalt raskemale, kõige keerulisemad on viimased. Raskemate ülesannete numbrid on punased. Oluliselt on suurendatud tekstülesannete ja tekstiga esitatud ülesannete osakaalu.
Õpikus on palju jooniseid, mis toetavad püstitatud probleemi mõistmist. Ülesannete sisu on tihti seotud igapäevaeluga. Õpikule on antud uus formaat.
I osa
Õpik algab üksliikmete teemaga, mis on kas kordamiseks või uute teadmiste omandamiseks. Põhjalikult käsitletakse tehteid hulkliikmetega. Igas peatükis on lisaks traditsioonilistele ülesannetele ka ülesandeid, mis on seotud geomeetria jt teemadega. On tekstülesandeid, kus õpilased peavad väga tähelepanelikult lugema, et avaldist koostada.
Kahe tundmatuga lineaarvõrrandisüsteemi lahendamine hõlmab varem õpitut. Ka tekstülesandeid saab õppida lahendama erinevate meetoditega: graafiliselt, algebraliselt ja arutluse kaudu. Eraldi peatükk on pühendatud üht ja sama ülesannet erinevate meetoditega lahendamisele.
Geomeetriapeatükkides saab õpilane teha tutvust eelduste, väidete ja tõestamistega. Fookus on ülesannetel, kus nurkade leidmiseks on vaja teoreeme leidlikult rakendada.
Paralleelselt õpikuga on samad teemad käsitletud Opiqu platvormil olevas matemaatika 8. klassi digiõpikus, mida omakorda toetab Elo Reiniku Opiqu töövihik.