Teemad: soo, muld, põld ja aed, Eesti loodusvarad.
6. klassi loodusõpetuse komplekt on uuendatud vastavalt 2023. aasta õppekavale, mis seab tähtsale kohale loodusteadusliku mõtlemise. Komplekti värskendamise käigus on arvesse võetud uuemaid teadussaavutusi ja tänapäevaseid teadmisi selle kohta, kuidas inimene loodust mõjutab.
Uuendatud loodusõpetuse 6. kl õpik ilmub kahes osas. Õpiku I osa käsitleb soo, mulla, põllu ja aia ning loodusvarade teemat. Õppeaasta alguses, kui ilm on veel väljasõitudeks soodne, tutvutakse soodega. Seejärel uuritakse lähemalt mulda, mis paneb hea aluse järgnevate teemade (põld ja aed) paremaks mõistmiseks. Õpiku I osa viimases teemaplokis käsitletakse Eesti loodusvarasid. Õpiku II osa käsitleb metsa, loodus- ja keskkonnakaitset ning senisest põhjalikumalt asulat kui elukeskkonda. Uuendatud õpik ja töövihik on õpilasele käepärases väikeses formaadis.
Komplektis on olulisel kohal loodusteadusliku mõtlemise arendamine õpilases (katsed, mudelid, vaatlused, matkad, uurimused), samuti uudishimu loodusteaduste vastu ja hooliva suhtumise kujundamine loodusesse.
Õppekomplekti kuulub peale paberõpikute kaheosaline pabertöövihik, digiõpik Opiqu keskkonnas ja e-tund. E-tund on õpetajale abiks nii tunde ette valmistades kui ka andes. Digiõpik on eelkõige õpilase töövahend, mis täiendab paberõpikut ja -töövihikut. Näiteks saab õpilane seal automaatkontrollitavate ülesannete kaudu kontrollida tekstist arusaamist ja info omandamist.
Digimaterjalides on
NB! 2026/2027. õppeaastaks ilmuvad kontrolltööd ainult paberkogumikuna. E-tunnist leiate edaspidi kontrolltööde vastused.