Eelmist 9. klassi bioloogiaõpikut on ajakohastatud ja kohandatud vastavalt kehtivale 2023. a õppekavale.
Õpik algab mikroorganismide ehituse ja eluprotsesside käsitlemisega. Varem oli see teema 8. klassis. Peamiselt käsitleb õppematerjal inimese ehituse üldplaani ja elundkondade ehitust ja talitlust. Kolmandas, pärilikkuse osas antakse ülevaade pärilikkuse ja muutlikkuse olemusest ning tutvustatakse eakohasel moel geenitehnoloogia tegevusvaldkondi.
Vastavalt ainekava muudatustele on evolutsiooni teema nüüd 8. klassi programmis.
Õpiku ülesehitus on sarnane varasemaga: õpitu kinnistamiseks on tekstilõikude järel suunavad küsimused, iga peatüki lõpus kordamisküsimused, suuremate osade järel kõrgemat järku oskusi (teadmiste rakendamist, analüüsi, sünteesi ja hinnangu andmist) kujundavate ülesannete ja praktiliste tööde plokk. Õpikus on mitmesuguseid tööjuhendeid ning teadusliku meetodi rakendamist nõudvaid ülesandeid.
Õpik arvestab riikliku õppekava läbivate teemade, üldpädevuste ning valdkonnapädevustega.
Õpik ilmub kahes osas. Õppekomplekti kuulub lisaks kaheosaline pabertöövihik, kontrolltööde kogumik, digiõpik Opiqu keskkonnas, Opiqu pabertöövihik ja e-tund.
Õpiku digiversioon võimaldab kasutada rohkem illustratsioone, videoid jmt. Seal on iga teema lõpus peatükk kordamisülesannetega. Õpetaja ülesandekogus on ka ülesandeid kontrolltöödeks. Digiõpiku kasutajatele soovitame lisaks digiõpiku automaatkontrollitavatele ülesannetekogule Opiqu pabertöövihikut, kus on käelist tegevust arendavad ülesanded.
E-tund on õpetajaraamat tundide ettevalmistamiseks ja läbiviimiseks.