RUS
Музыка - III школьная ступень
Muusikaõpik 8. klassile

Muusikaõpik 8. klassile

Aive Skuin, Karolina Sepp, Jaak Ojakäär, Anu Sepp

Muusikaõpik 8. klassile

Aive Skuin, Karolina Sepp, Jaak Ojakäär, Anu Sepp

КОД ТОВАРА: 01-013-08-0201
ГОД: 2012, 2021
СТРАНИЦ: 216 lk
ФОРМАТ: 21 x 25, tugevdatud pehme köide
ISBN: 9789985218518
Цена: 25,50 €

8. klassi muusikaõpiku esimeses pooles puuritakse pilk klahvpillide maailma: vaadeldakse, kuidas tekib heli klaveril, orelil, akordionil ja klavessiinil ning uuritakse, missugune on nende pillide ehitusviis ning ajalugu. Nimetatakse ka klahvpillide mängijaid Eestis. Rännak pillide tundmise maailma jätkub 20. sajandile iseloomulike pillide – süntesaatori, digitaalklaveri, rütmimasina ja arvuti kui muusikainstrumendi– tundmaõppimisega. Pillidega tutvumisel on heaks abimeheks helinäited, mida soovitame kuulata OPIQu keskkonna digiõpikust.

Õpiku teises osas võetakse ette teekond kaugete rahvaste muusikatraditsiooni lätetele. Üksteise järel saavad selgeks kaasakiskuvate Hispaania ja Ladina-Ameerika päritolu tantsude, nagu näiteks flamenko, samba, tango iseloomulikud rütmid, aga ka Põhja-Ameerika põlisrahvaste kultuurilugu, muusika ja pillid. Õppimist toetavad muusikanäited ja lauluvara koos paslike ostinato’de ning rütmipillisaadetega, mille fonogrammid leiab digiõpikust.

Õpiku teine pool keskendub Briti saarte ja afroameerika päritolu pop- ja rock-muusika ning elektroonilise popmuusika kirevate stiilide uurimisele ning hõlmab ka teemasid nagu muusikatööstus ja superstaarid.

Muusikateooria osa on koondatud õpiku lõppu. Selles korratakse tähtnimetusi, helivältusi ja pause, enamlevinud rütme, taktimõõte ja temposid ning õpitakse sünkoopi ja triooli, bemolli, dieesi ja bekarri, bassivõtit, helistikke ja akorde ning lihtsamaid muusikalisi vorme (AB, ABA, rondo, variatsioonivorm).

Õpikust leiab plokkflöödi ja kuuekeelse väikekandle mänguvõtted ning kitarriakordide õpetuse. Õpiku lõpetavad laululisa ning muusika- ja mõistete sõnastik.

2022. aastast täiendab muusikaõpetuse paberõpikut Opiqu keskkonnas uuenenud digiõpik, milles on õpitu kinnistamist toetavad automaatkontrollitavad ülesanded ning teemadega haakuvad kvaliteetsed kuulamisnäited. Laulude ja saadete iseseisvat õppimist toetavad fonogrammid. Lauluvaras orienteerumist hõlbustab laulude tähestikuline lingikogu digiõpiku lõpus.

Õpiku on retsenseerinud Liivi Urbel, Elin Ots ja Koidu Ilmjärv, kujundanud Piia Maiste.

Noodigraafika on teinud Malle Värk.

Õpiku juurde kuulub töövihik, mis aitab kinnistada õpikus esitatud materjali. Töövihiku A4-formaat võimaldab lisada ülesandeid, mis suunaksid õpilasi loovusele ja eneseväljendusele.

Vaata lähemalt 8.-9. klassi muusikaõpetuse teemadega e-tundi

В случае возникновения вопросов или проблем обращайтесь по электронной почте
или по телефону 6 275 401

Контакт

TALLINN

AS BIT aadress Tallinnas:
Pikk 68, 10133 Tallinn

üldtelefon: 6 275 401
müük koolidele: 6 275 402; 6 275 405
e-post:
В Таллиннском представительстве розничная продажа не производится.

TARTU

AS BIT aadress Tartus:
Vallikraavi 9, 51003 Tartu

telefon: 7 427 156
e-post:
Для учителей и студентов представительство открыто по понедельникам с 14.00 до 17.00.

JÕHVI

AS BIT aadress Jõhvis:
Rakvere 30, 41532 Jõhvi

telefon: 33 70 108
e-post:

Частных лиц просим совершать покупки в интернет-магазине Avita.