Lastele mõeldud filosoofiaraamatut on tõlgitud 21 keelde ja selle põhjal on valminud animasari "Mis? Miks? Kuidas?", mida saab näha ETV2-s.
Eestikeelne tõlge Tõnu Õnnepalult.
Raamatus püütakse visualiseerida abstraktset, et aidata tajuda filosoofilisi kontseptsioone. Nende oluliste filosoofiliste põhikontseptsioonide lahtimõtestamine on tähtis mis tahes mõtlemisharjutuste juures. Väga lihtne tekst on lähtepunktiks suurepärastele illustratsioonidele, justkui kuskilt mujalt pärit piltidele, mis seisavad lahus ajast ja ruumist, luues kütkestava, kummalise, haruldaselt käegakatsutava maailma.
Kajastamist leiavad järgmised teemad: üks ja palju; lõplik ja lõpmatu; olemus ja näivus; vabadus ja paratamatus; mõistus ja tunded; loodus ja kultuur; aeg ja igavik; mina ja teised; keha ja vaim; aktiivne ja passiivne; objektiivne ja subjektiivne; põhjus ja tagajärg.
Kõiki 12 suurt vastandit käsitletakse ühtse põhimõtte järgi.
Teksti autor Oscar Brenifier on filosoofiadoktor ja koolitaja, kes korraldab paljudes maades filosoofia õpitubasid täiskasvanutele ja kogemusõpet lastele. Ta on avaldanud noorsooraamatu „Filosoofia õpipoiss” („L’apprenti-philosophe”, Nathan) ja teose „Filosoofiast omavahel” („Questions de philo entre ados”, Seuil), koostanud lastele sarja „Minu maailm ehk filosoofia lastele” („Philozenfants”, Nathan), mis on tõlgitud paljudesse keeltesse (sh eesti keelde kirjastuselt Avita), ja samuti „Väikesed filosoofiaalbumid” („Les petits albums de philosophie”, Autrement). Ta on kirjutanud ka õpikuid õpetajatele, näiteks „Õpetamine arutelu kaudu” („Enseigner par le débat”, CRDP) ja „Filosoofia kogemusõpe algkoolis” („La pratique de la philosophie à l’école primaire”, Sedarp). UNESCO tellimusel on ta koostanud raporti „Mitteakadeemiline filosoofia maailmas” („La philosophie non académique dans le monde”). Vaata www.brenifier.com
Raamatu on illustreerinud Jacques Després. Temast pidi perekonnatraditsiooni järgi saama kullassepp, nii et kunsti läks ta õppima lausa salaja. Üheksakümnendate aastate algul liikus ta oma vastuvooluteel aga veel sammu edasi, jättes ka kaunite kunstide tavapärase kalda ja purjetades tollal alles täiesti tundmatule virtuaalmeediamerele. Sellest alast sai aga väga ruttu kujutava kunsti kõige uuenduslikum valdkond. Aastate jooksul on ta loonud hulga animafilme ja arvutimänge ning olnud ka lavakujundaja. „Suured vastandid filosoofias” on tema esimene raamat, kroon tema aastatepikkusele kunstnikutööle ruumi, keha ja valguse kallal.
Soovitame alates 8. eluaastast.