EST
Kirjandus - III kooliaste
Kirjanduse õpik 9. klassile. Labürint III

Kirjanduse õpik 9. klassile. Labürint III

Priit Ratassepp, Kirsi Rannaste, Karl Martin Sinijärv

Kirjanduse õpik 9. klassile. Labürint III

Priit Ratassepp, Kirsi Rannaste, Karl Martin Sinijärv

TOOTEKOOD: 01-002-09-0301
AASTA: 2013, 2023
LEHEKÜLGI: 176 lk
FORMAAT: A4, pehme köide
ISBN: 9789985220153

Uuenenud Labürindi õpikud on vahvad ja noortepärased, ülesanded on loovad ja õpilasekesksed ning vastavad uuele õppekavale.

9. klassi õpik „Labürint III" järgib 7. ja 8. klassi õpiku eeskuju: värskendatud on tekstivalikut, õpikusse on otsitud noori kõnetavad elulised lugemispalad, mis paeluksid ja ärgitaksid raamatuid senisest enam kätte võtma. Õpilasi suunatakse eakohaste ja aktiviseerivate küsimuste abil enda ja teksti vahel seoseid looma, aidatakse kirjanduse  abil noorel inimesel maailma ja iseend avastada ning tunnetada. 9. klassi õpikuga lõpevad õpilaste käigud kirjanduselabürindis, komplekt annab põhikooli lõpetajale tervikliku ülevaate kirjandusmaailmast.

Õpik koosneb endiselt seitsmest osast, kuid peatükid on paremini ja selgemini struktureeritud ning igat õppetükki täiendavad põnevad töövihikuharjutused. Õpik arvestab tunni ülesehitust ning  reaalset ajakulu, seega on „Labürint III" igati õpetajasõbralik. Erinevalt 7. ja 8. klassi õpikutest on 9. klassi „Labürindi“ lõppu toodud kõik kirjanduse mõisted koos seletustega.

Viimane teekond kirjanduselabürindis rännutab õpilased muistsete eestlaste sosinate ja loitsude juurest regivärssideni, rahvalaulude read kõrvus kõlamas, jätkub teekond läbi eesti kirjandusloo: õpitakse ärkamisaega, Noor-Eesti kirjandusuuendusi, loetakse sõjast ja mässust kirjanduses kuni jõutakse tänapäeva eesti kirjanduseni. Õpik tutvustab olulisi eesti kirjanduse võtmetekste ja kasutab lõimingut teiste ainete ning eluga: tekste kõrvutatakse laulusõnade, filmide ja näidenditega, seostatakse iseendaga.

Eriline rõhk on süsteemsel kommunikatiivõppel:  selge struktuuriga harjutused aitavad õpilastel eesmärgipäraselt ja üksteist arvestavalt arutleda, diskuteerida ja väidelda, suunatakse argumenteerima ja oma seiskohti kaitsma, konstruktiivset kriitikat tegema.

„Labürint III" on iga noore inimese õpik, see mis loob tervikliku ülevaate kirjandusloost ja ilukirjandustekstidest.

Retsenseerinud Anneli Mihkelev, Piret Joalaid.

Digiõpikuga saad tutvuda Opiqus.

Avita üldkontaktid

TALLINN

AS BIT aadress Tallinnas:
Pikk 68, 10133 Tallinn

üldtelefon: 6 275 401
müük koolidele: 6 275 402; 6 275 405
e-post:
Õpetajatele on esindus avatud tööpäeviti 9:00 - 17:00.

TARTU

AS BIT aadress Tartus:
Vallikraavi 9, 51003 Tartu

telefon: 7 427 156
e-post:

Õpetajatele ja üliõpilastele on esindus avatud esmaspäeviti 14:00 - 17:00.

JÕHVI

AS BIT aadress Jõhvis:
Rakvere 30, 41532 Jõhvi

telefon: 33 70 108
e-post:

Avita esindustes jaemüüki ei toimu.
Eraisikutel palume ostud teha Avita e-poes.

Kõik õigused Avita väljaannetele on seadusega kaitstud. Ilma kirjaliku loata ei tohi ühtki väljaannet ega selle osa reprodutseerida.

Liitu infolehega
AVITA INFOLEHE saamiseks kirjuta siia kasti oma e-posti aadress ja vajuta nuppu "Liitun".